kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS 2019 Ne Zaman? DGS Başvuru Tarihleri 2019

DGS 2019 Ne Zaman? DGS Başvuru Tarihleri 2019 ne zaman? Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 2019 yılında ne zaman düzenlenecek? DGS sınav sonuçları 2019 ne zaman açıklanacak? DGS geç başvuru tarihi 2019 ne zaman? DGS başvuruları 2019 ne zaman yapılacak?

A+
A-

Yıllar geçtikçe eğitime verilen önem de büyük oranda artış gösterdi. Öyle ki eskiden üniversite mezunu olmak bile büyük bir başarı iken şimdi yüksek lisans yapmak bile yetersiz kalıyor. Bu nedenle 7’den 70’e herkes eğitim seviyesini artırmak için çalışmalarını sürdürüyor. İşte tam da bu noktada Dikey Geçiş Sınavı (DGS) karşımıza çıkıyor.  Bilenler olduğu kadar bilmeyenler de var. Bu nedenle “DGS nedir?” sorusunu cevaplamakta fayda var. DGS, ÖSYM tarafından düzenlenen ve eğitimini lisans seviyesine yükseltmek isteyen önlisans mezunlarının ve meslek yüksek okulu mezunlarının girdiği bir sınavdır. Her yıl düzenlenen sınavın 2019 yılında ne zaman düzenleneceği de merak konusudur. Peki DGS 2019 ne zaman? DGS başvuru tarihleri 2019 ne zaman?

2019 DGS Ne Zaman?

Meslek Yüksek Okullarından mezun olan ve Açıköğretim Fakültesi önlisans programlarından mezun olan binlerce kişi Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girmek istemektedir. Bu nedenle sınavın ne zaman yapılacağı da merak konusudur. Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 2019 yılında 30 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. Adaylar bu tarihte DGS’ye girerek 4 yıllık lisans eğitimi almak için birbiriyle yarışacak.

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) NEDİR? NE DEMEK? PUAN HESAPLAMA

DGS Başvuru Tarihleri 2019

DGS’ye girmek isteyen adayların sınava girebilmek için ilk olarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu nedenle DGS başvuru tarihleri 2019 önem kazanmaktadır. DGS başvuruları 2019 yılında 26 Nisan’da başlayacak ve 8 Mayıs tarihine kadar sürecek. Yani adaylar 26 Nisan-8 Mayıs 2019 tarihine kadar başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek. Kamu Haber

DGS Geç Başvuru Tarihi 2019

Dikey Geçiş Sınavına girmek isteyen adayların başvuru tarihlerinde başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri son derece önemlidir. Ancak bazı durumlarda adaylar başvuru tarihlerini kaçırabilmekte, başvuru ücretini yatırmadığı için tarihleri kaçırmaktadır. Bu durumda adaylar çaresiz değillerdir. Çünkü ÖSYM’nin son yıllarda başlattığı geç başvuru uygulaması ile adaylara ikinci bir şans daha tanınmaktadır. Adaylar ÖSYM takviminde belirlenen geç başvuru tarihinde hem başvurularını yapmakta hem de başvuru ücretlerini ödeyerek sınava girmeye hak kazanmaktadır. DGS geç başvuru tarihi 2019 olarak 21 Mayıs tarihi belirlenmiştir.

DGS Sonuçları 2019 Ne Zaman Açıklanacak?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için binlerce aday aylar süren bir çalışma süreci geçirdi. Çalışmalarını tamamlayan adaylar oldukça stresli bir süreci geride bırakacak. Ancak sınav geçtikten sonra da adayların gerginliği sürecek. Çünkü sınava çalışmak kadar zorlu bir bekleme süreci başlayacak. DGS sınav sonuçları 2019 25 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak. Adaylar o tarihte ÖSYM AİS üzerinden sınav sonuçlarını öğrenebilecek.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) NEDİR? NE DEMEK? PUAN HESAPLAMA

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.