kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği 2017 2018 Taban Puanları

DGS bilgisayar ve yazılım mühendisliği 2017 2018 taban puanları nasıldır, DGS bilgisayar ve yazılım mühendisliği hangi puan türü ile tercih almaktadır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS bilgisayar ve yazılım mühendisliği 2017 2018 taban puanları nasıldır, DGS bilgisayar ve yazılım mühendisliği hangi puan türü ile tercih almaktadır, DGS bilgisayar ve yazılım mühendisliği en küçük taban puan kaçtır, DGS bilgisayar ve yazılım mühendisliği en büyük taban puan kaçtır,bunlar hangi üniversitelere aittir gibi soruların cevaplarını ve DGS bilgisayar ve yazılım mühendisliği taban puanları listesini yazımızda bulabilirsiniz.

DGS yani Dikey Geçiş Sınavı üniversitelerin 2 yıllık önlisans programlarını bitirmiş adayların girmeye hak kazandığı ve üniversitelerin en az dört ve üzeri eğitim veren bölümlerine geçiş yapmalarını sağlayan bir sınavdır. Adaylar bu sınavdan aldıkları puanlar ile kendi bitirdikleri bölümlerle ilişkili olan bölümleri tercih edebilmektedirler. Bu tercih sürecinde size fikir vermesi amacıyla biz de DGS taban puanları listeleri hazırlıyoruz.

DGS BİLGİSAYAR VE YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ 2018 TABAN PUANLARI

DGS aracılığıyla bilgisayar ve yazılım mühendisliği tercih edecek adaylar sayısal puan türünden yeterli puanı almalıdırlar.

DGS bilgisayar ve yazılım mühendisliğini kazanabilmek için alınması gereken en düşük puan 226,97341 ile Toros Üniversitesi’ne (Ücretli) en büyük taban puan ise 282,57452 ile Toros Üniversitesi’ne (Tam Burslu) aittir. Adaylar bu aralıkta bir puan alarak bilgisayar ve yazılım mühendisliği bölümünü kazanabilirler.

Türkiye genelinde bulunan üniversitelerin tamamına ait DGS bilgisayar ve yazılım mühendisliği 2017 2018 taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan 
Toros Üniversitesi Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği (İngilizce) (Tam Burslu) 282,57452
Toros Üniversitesi (Mersin) Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği (İngilizce) (Ücretli) 226,97341
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.