kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Taban Puanları 2020

2020 DGS Bitkisel Üretim ve Teknolojileri taban puanlar ne durumdadır, 2019 DGS puanlarıyla yapılan yerleştirmelerde ortaya çıkan Bitkisel Üretim ve Teknolojileri puanları içindeki en düşük ve en yüksek taban puan ne kadardır, Bitkisel Üretim ve Teknolojileri DGS puanları 2020 nasıl belirlenmektedir gibi soruların cevaplarına ek olarak DGS Bitkisel Üretim ve Teknolojileri taban puanları 2020 listesini yazımızda bulabilirsiniz.

Dikey Geçiş Sınavına giren binlerce kişi daha sonra tercih ve yerleştirme sürecini beklemektedir. Yerleştirme sürecinin tamamlanmasıyla birlikte ilgili bölümlerin kaç puanla kapandığı belli olur. Ayrıca bu puanlar bir sonraki yıl için düzenlenecek tercih kılavuzlarına eklenir. Bir örnekle daha iyi açıklayabiliriz. 2020 “Ali Veli” bölümü taban puanlarına ilişkin her bilgi ve tablo aslında 2019 yerleştirme sonuçlarına göre hazırlanmıştır. Başka bir deyişle bu puanlar, tablolar veya veriler bilgi değil fikir verir.

Bu kapsamda www.tercihiniyap.net ailesi olarak 2019 DGS yerleştirme sonuçları sonucunda ortaya çıkan puanlara göre önemli bir çalışma yaptık. DGS Bitkisel Üretim ve Teknolojileri taban puanları 2020 listesini hazırladık. Listede yer alan en düşük puana sahip üniversite ve bölümler listenin altında kalırken en yüksek puana sahip üniversite ve bölümlerinde listenin üzerinde veya üst sıralarında yer alacağını unutmamanız gerekmektedir.

DGS BİTKİSEL ÜRETİM VE TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ TABAN PUANLARI
ÜNİVERSİTE/FAKÜLTE/BÖLÜM/TÜR PUAN TÜRÜ KONT. YERL. TABAN PUAN TAVAN PUAN
NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ/Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi/Bitkisel Üretim ve Teknolojileri (İngilizce) SAY 3 3 235,63767 248,17125
ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)/Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi/Bitkisel Üretim ve Teknolojileri (İngilizce) (Burslu) SAY 1 1 224,47100 224,47100

Dikey Geçiş Sınavı ve Bitkisel Üretim ve Teknolojileri bölümü hakkında taban puanlar dışında onlarca hatta yüzlerce soru sorulmaktadır. Siz de bu kapsamda soracağınız sorulara en doğru ve en hızlı şekilde cevap almak istiyorsanız tercihiniyap.net adresine girerek paylaşımda bulunabilirsiniz.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Makalede yer alan DGS Bitkisel Üretim ve Teknolojileri taban puanları 2020 listesi Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) resmi internet sitesinde yer alan bilgiler kullanılarak hazırlanmıştır. Yapılması gereken bir değişiklik veya yeni bir düzenleme olduğunda ÖSYM’nin yaptığı bilgilendirmenin esas olacağı unutulmamalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.