kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Biyosistem Mühendisliği 2017 2018 Taban Puanları

DGS biyosistem mühendisliği hangi puan türünden tercih edilebilmektedir, DGS biyosistem mühendisliği bölümünün 2017 2018 taban puanlarına dair liste nasıldır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS biyosistem mühendisliği hangi puan türünden tercih edilebilmektedir, DGS biyosistem mühendisliği bölümünün 2017 2018 taban puanlarına dair liste nasıldır, DGS’ye kimler girebilir, DGS biyosistem mühendisliği bölümünün en küçük ve en büyük taban puanları kaçtır ve bunlar hangi üniversitelere aittir soruları ile DGS biyosistem mühendisliği taban puanları listesini yazımızda bulabilirsiniz.

DGS iki yıllık program mezunu bireylerin girerek dört yıllık üniversitelere geçmesini sağlayan bir üniversite giriş sınavıdır. DGS’ye önlisans programlarından mezun olan bireyler girebilmektedir. Bu sınav sonucunda alınan puanlar 4 yıllık üniversiteleri tercih etmede kullanılmaktadır ve alınan puanın istenilen bölümlere yetip yetmediğine bir fikir oluşturması amacıyla biz sizin için bölümlerin taban puan listelerini hazırlıyoruz.

DGS BİYOSİSTEM MÜHENDİSLİĞİ 2018 TABAN PUANLARI

DGS biyosistem mühendisliği bölümü en küçük 234,98327 taban puan ile Uludağ Üniversitesi’ne öğrenci almıştır. En yüksek ise 239,23041 taban puan ile Erciyes Üniversitesi tercih edilmiştir. Bu aralıkta bir puan alan aday bu bölümü kazanabilir.

DGS biyosistem mühendisliği bölümünü kazanmak için bu bölümü tercih edebilecek önlisans programlarından birinden mezun olmuş olmak ve sayısal puan türünden yeterli puanı almış olmak gerekmektedir.

DGS biyosistem mühendisliği 2017 2018 taban puanları listesi aşağıdaki gibidir oradan göz atabilirsiniz.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan
Erciyes Üniversitesi (Kayseri) Biyosistem Mühendisliği 239,23041
Adnan Menderes Üniversitesi (Aydın) Biyosistem Mühendisliği 237,81583
Namık Kemal Üniversitesi (Tekirdağ) Biyosistem Mühendisliği 236,87036
Uludağ Üniversitesi (Bursa) Biyosistem Mühendisliği 234,98327
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.