kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği 2019 Taban Puanları

DGS deniz ulaştırma işletme mühendisliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile deniz ulaştırma işletme mühendisliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS deniz ulaştırma işletme mühendisliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS deniz ulaştırma işletme mühendisliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük deniz ulaştırma işletme mühendisliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS deniz ulaştırma işletme mühendisliği 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS DENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan deniz ulaştırma işletme mühendisliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki deniz ulaştırma işletme mühendisliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların deniz ulaştırma işletme mühendisliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek deniz ulaştırma işletme mühendisliği kontenjanları 2018 yılında 70 olarak belirlenmişti, 2019 DGS deniz ulaştırma işletme mühendisliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan deniz ulaştırma işletme mühendisliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde deniz ulaştırma işletme mühendisliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 256,84546 ile İstanbul Teknik Üniversitesi’ne (Gazimağusa) (İngilizce) (Ücretli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük deniz ulaştırma işletme mühendisliği bölümü taban puanı ise 321,80423’tür ve bu puan ile yerleştirme de İstanbul Teknik Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile deniz ulaştırma işletme mühendisliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, deniz ulaştırma işletme mühendisliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* DGS ile deniz ulaştırma işletme mühendisliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya deniz ulaştırma işletme mühendisliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6004 1 8b80c77c385e81bb29bf7aaf7eed679f

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.