kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Gayrimenkul ve Varlık Değerleme 2017 2018 Taban Puanları

DGS gayrimenkul ve varlık değerleme bölümü 2017 verilerine göre 2018 taban puanları listesi ne durumdadır, DGS ile yerleşmede kullanılan gayrimenkul ve varlık değerleme en küçük taban puanı kaçtır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS gayrimenkul ve varlık değerleme bölümü 2017 verilerine göre 2018 taban puanları listesi ne durumdadır, DGS ile yerleşmede kullanılan gayrimenkul ve varlık değerleme en küçük taban puanı kaçtır, en yüksek gayrimenkul ve varlık değerleme taban puanı kaçla kapatmıştır, bu en yüksek ve en düşük taban puanlar hangi üniversitelere aittir, DGS ile gayrimenkul ve varlık değerleme bölümünü kimler tercih edebilir gibi soruların cevaplarına ulaşmak için yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca taban puanları listesi de yazımızdadır.

Dikey Geçiş Sınavı ile lisans bölümünü tercih edecek adaylar 3 farklı puan türünden puanlar almaktadır. Mezun oldukları bölüm ile ilişkili olarak bu puan türlerinden biri veya bir kaçı ile tercih yapabilmektedirler. Bu tercihleri yaparken oluşan sahip olduğum puanla istediğim bölüme girebilirmiyim, puanım bir bölüme yeter mi gibi soruları cevaplarken kolaylık sağlaması amacıyla biz sizin için taban puanları listeleri hazırlıyoruz.

DGS GAYRİMENKUL VE VARLIK DEĞERLEME 2018 TABAN PUANLARI

DGS aracılığı ile gayrimenkul ve varlık değerleme bölümlerini ÖSYM’nin yayınladığı kılavuzlarda belirtilen ilişkili 2 yıllık program mezunları tercih edebilir.

Gayrimenkul ve varlık değerleme bölümü DGS puanları baz alındığında en yüksek 263,30595 ve en düşük 204,65368 taban puanları ile tercih edilmiştir. Bu puanlarla öğrenci alan üniversiteler sırasıyla Kadir Has Üniversitesi (Tam Burslu) ve İstanbul Arel Üniversitesi’dir (%50 Burslu). Bu aralıkta bir puan alan aday bu bölüme yerleşebilmektedir.

Gayrimenkul ve varlık değerleme bölümlerinin DGS gayrimenkul ve varlık değerleme 2017 2018 taban puanları listesine sizin için oluşturduğumuz tablodan göz atabilirsiniz.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan 
Kadir Has Üniversitesi (İstanbul) Gayrimenkul ve Varlık Değerleme (Tam Burslu) 263,30595
İstanbul Arel Üniversitesi Gayrimenkul ve Varlık Değerleme (Tam Burslu) 248,64327
Kadir Has Üniversitesi (İstanbul) Gayrimenkul ve Varlık Değerleme (%50 Burslu) 214,15792
İstanbul Arel Üniversitesi Gayrimenkul ve Varlık Değerleme (%50 Burslu) 204,65368
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.