kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

2023 Pilot Maaşları Ne Kadar?

Dünyanın en popüler ve en zorlu meslekleri arasında gösterilen pilotluk mesleğinin maaşları ne kadardır? 2023 pilot maaşları ne kadar? 2023 pilot maaşı ne kadar? Güncel pilot maaşları ne kadar? İşte pilot maaşları…

A+
A-

Pilot maaşları ne kadar?

Dünyada geleceği en parlak mesleklerden biri de tartışmasızpilotluk mesleğidir. Teknolojinin gelişmesi ve küreselleşmenin etkisiyle havayolları dünyada en yaygın ulaşım aracı olmuştur. Bu nedenle pilotluk mesleğinindeğeri de artmıştır. Başta ülkemiz olmak üzere dünyada personel sıkıntısıyaşanan mesleklerin başında pilotluk mesleği gelmektedir. Hem eğitiminin zorverilmesi, hem yetiştirmenin zor olması hem de insanların bu mesleği pek tercihetmemesi nedeniyle pilotluk mesleğinde personel sıkıntısı yaşanmaktadır.Özellikle Türk Hava Yolları gibi dünya çapında marka değeri olan ve küresel birgüce dönüşen büyük şirketler olağanüstü seviyede büyüdüğü için pilot ihtiyacıduymaktadır.

Pilot Maaşları Ne Kadar? Güncel Pilot Kazançları

Bu nedenle pilotlar oldukça itibarlıdır ve oldukça yüksek maaş almaktadırlar. Üstelik ekstralar, primler, dolgun mesai ücretleri gibi maddi olanaklar muazzam seviyededir. Peki 2023 pilot maaşları ne kadar? Pilotlar ne kadar maaş alıyor? Pilot maaşları ne kadar? www.tercihiniyap.net ailesi olarak 2023 pilot maaşlarını sizin için inceledik. İşte 2023 güncel pilot maaşları..

2023 PİLOT MAAŞLARI NE KADAR?

Pilot maaşlarının belirli bir aralığı yoktur. Pilot maaşları personellerin çalıştığı şirket, çalışma süreleri, yurt içi veya yurt dışı seferler yapması, uçuş sıklığı, deneyimi gibi birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Ancak Türkiye’de pilotlar başlangıç olarak 70 bin Türk Lirası civarında maaş almaktadır. Ancak bu maaş size yüksek gelmesin. Çünkü pilot maaşları bu tutarın çok üstündedir. Tecrübeli pilotlar aylık en az 90 bin Türk Lirası kazanmaktadır.

Pilotlar ne kadar havada kalırsa ve ne kadar uzun mesafeler arasında uçarsa o kadar yüksek ücret almaktadır. Öyle ki aylık 100 bin Türk Lirası kazanan pilotlar bulunmaktadır. Ancak göreve yeni başlayan pilotlar bu denli yoğun çalışmadığı için maaşları biraz daha düşüktür. Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki pilotlara en yüksek maaş veren şirket Türkiye’de Türk Hava Yolları’dır (THY). Ancak özel jet pilotları da oldukça yüksek maaş almaktadır.

Askeri Pilot Maaşları Ne Kadar?

Pilotlar kaç yıl çalışıyor?

 pilotların maksimum emeklilik yaşını 65 olarak belirlemiş durumda.

Yorumlar

  1. Emrah Özmen Avatar Emrah Özmen dedi ki:

    Oha be