kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği 2019 Taban Puanları

DGS gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS GEMİ İNŞAATI VE GEMİ MAKİNELERİ MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği kontenjanları 2018 yılında 34 olarak belirlenmişti, 2019 DGS gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 227,31393 ile İstanbul Teknik Üniversitesi’ne (KKTC-Gazimağusa) (İngilizce) (Ücretli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği bölümü taban puanı ise 293,31793’tür ve bu puan ile yerleştirme de İstanbul Teknik Üniversitesi’ne (İTÜ) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* DGS ile gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6041 1 e339ab9d2e97085a0fa93b4edc0555fa

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.