kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Film Tasarım ve Yönetmenliği 2019 Taban Puanları

DGS film tasarım ve yönetmenliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile film tasarım ve yönetmenliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS film tasarım ve yönetmenliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS film tasarım ve yönetmenliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük film tasarım ve yönetmenliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS film tasarım ve yönetmenliği 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS FİLM TASARIM VE YÖNETMENLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan film tasarım ve yönetmenliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki film tasarım ve yönetmenliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların film tasarım ve yönetmenliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek film tasarım ve yönetmenliği kontenjanları 2018 yılında 2 olarak belirlenmişti, 2019 DGS film tasarım ve yönetmenliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan film tasarım ve yönetmenliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde film tasarım ve yönetmenliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 271,48838 ile Dokuz Eylül Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile film tasarım ve yönetmenliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu puana benzer bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, film tasarım ve yönetmenliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* DGS ile film tasarım ve yönetmenliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya film tasarım ve yönetmenliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6040 1 d0319fc8671b142366d0936d79a4dddc

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.