Taban Puanları

DGS Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS GEMİ VE DENİZ TEKNOLOJİSİ MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği kontenjanları 2018 yılında 3 olarak belirlenmişti, 2019 DGS gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 282,41662 ile İstanbul Teknik Üniversitesi’ne (İTÜ) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden ortalama olarak bu puan kadar bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6057 1 da272a9f1de5bbd812fb36a9ba30b55e

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu