kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Genetik ve Biyomühendislik 2019 Taban Puanları

DGS genetik ve biyomühendislik taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile genetik ve biyomühendislik bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS genetik ve biyomühendislik kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS genetik ve biyomühendislik puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük genetik ve biyomühendislik taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS genetik ve biyomühendislik 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS GENETİK VE BİYOMÜHENDİSLİK TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan genetik ve biyomühendislik bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki genetik ve biyomühendislik bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların genetik ve biyomühendislik bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek genetik ve biyomühendislik kontenjanları 2018 yılında 36 olarak belirlenmişti, 2019 DGS genetik ve biyomühendislik kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan genetik ve biyomühendislik puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde genetik ve biyomühendislik bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 188,41229 ile İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne (İngilizce) (Ücretli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük genetik ve biyomühendislik bölümü taban puanı ise 276,16356 ve bu puan ile yerleştirme de İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne (İngilizce) (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile genetik ve biyomühendislik bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, genetik ve biyomühendislik bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen genetik ve biyomühendislik bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya genetik ve biyomühendislik bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6045 1 347a9ad82cd3ae9a6389a076af75b53c

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.