kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Gayrimenkul ve Varlık Değerleme 2019 Taban Puanları

DGS gayrimenkul ve varlık değerleme taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile gayrimenkul ve varlık değerleme bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS gayrimenkul ve varlık değerleme kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS gayrimenkul ve varlık değerleme puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük gayrimenkul ve varlık değerleme taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS gayrimenkul ve varlık değerleme 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS GAYRİMENKUL VE VARLIK DEĞERLEME TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan gayrimenkul ve varlık değerleme bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki gayrimenkul ve varlık değerleme bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların gayrimenkul ve varlık değerleme bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek gayrimenkul ve varlık değerleme kontenjanları 2018 yılında 7 olarak belirlenmişti, 2019 DGS gayrimenkul ve varlık değerleme kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan gayrimenkul ve varlık değerleme puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde gayrimenkul ve varlık değerleme bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 199,75387 ile İstanbul Arel Üniversitesi’ne (%50 İndirimli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük gayrimenkul ve varlık değerleme bölümü taban puanı ise 228,85934’tür ve bu puan ile yerleştirme de Kadir Has Üniversitesi’ne (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile gayrimenkul ve varlık değerleme bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, gayrimenkul ve varlık değerleme bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* DGS ile gayrimenkul ve varlık değerleme bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya gayrimenkul ve varlık değerleme bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6044 1 982396f165ce53a9bcd403acaa0f78ad

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.