kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Halkla İlişkiler 2019 Taban Puanları

DGS halkla ilişkiler taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile halkla ilişkiler bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS halkla ilişkiler kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS halkla ilişkiler puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük halkla ilişkiler taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS halkla ilişkiler 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS HALKLA İLİŞKİLER TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan halkla ilişkiler bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki halkla ilişkiler bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların halkla ilişkiler bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek halkla ilişkiler kontenjanları 2018 yılında 32 olarak belirlenmişti, 2019 DGS halkla ilişkiler kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan halkla ilişkiler puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde halkla ilişkiler bölümüne yerleşmede kullanılan ve bilinen en küçük puanın 182,06474 ile Üsküdar Üniversitesi’ne (%50 İndirimli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük halkla ilişkiler bölümü taban puanı ise 278,70513’tür ve bu puan ile yerleştirme de İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne (İngilizce) (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile halkla ilişkiler bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, halkla ilişkiler bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen halkla ilişkiler bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya halkla ilişkiler bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6062 1 4df359db06a9be7c9eaca465ab2ad5b1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.