kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Halı-Kilim ve Eski Kumaş Desenleri 2019 Taban Puanları

DGS halı-kilim ve eski kumaş desenleri taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile halı-kilim ve eski kumaş desenleri bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS halı-kilim ve eski kumaş desenleri kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS halı-kilim ve eski kumaş desenleri puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük halı kilim ve eski kumaş desenleri taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS halı-kilim ve eski kumaş desenleri 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS HALI KİLİM VE ESKİ KUMAŞ DESENLERİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan halı-kilim ve eski kumaş desenleri bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki halı kilim ve eski kumaş desenleri bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların halı-kilim ve eski kumaş desenleri bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek halı kilim ve eski kumaş desenleri kontenjanları 2018 yılında 2 olarak belirlenmişti, 2019 DGS halı-kilim ve eski kumaş desenleri kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan halı-kilim ve eski kumaş desenleri puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde halı-kilim ve eski kumaş desenleri bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 234,24638 ile Dokuz Eylül Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük halı-kilim ve eski kumaş desenleri bölümü taban puanı ise 264,48226’dır ve bu puan ile yerleştirme de Süleyman Demirel Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile halı kilim ve eski kumaş desenleri bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, halı-kilim ve eski kumaş desenleri bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen halı-kilim ve eski kumaş desenleri bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya halı-kilim ve eski kumaş desenleri bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6061 1 99bdf77933ddf6665057406f56ffe2f2

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.