kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Hava Trafik Kontrol 2019 Taban Puanları

DGS hava trafik kontrol taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile hava trafik kontrol bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS hava trafik kontrol kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS hava trafik kontrol puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük hava trafik kontrol taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS hava trafik kontrol 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS HAVA TRAFİK KONTROL TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan hava trafik kontrol bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki hava trafik kontrol bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların hava trafik kontrol bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek hava trafik kontrol kontenjanları 2018 yılında 2 olarak belirlenmişti, 2019 DGS hava trafik kontrol kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan hava trafik kontrol puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde hava trafik kontrol bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 268,86711 ile Eskişehir Teknik Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile hava trafik kontrol bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu puan civarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, hava trafik kontrol bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen hava trafik kontrol bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya hava trafik kontrol bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6064 1 148726b64a7e4872e366c77a6cb6eab5

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.