kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Harita Mühendisliği 2019 Taban Puanları

DGS harita mühendisliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile harita mühendisliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS harita mühendisliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS harita mühendisliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük harita mühendisliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS harita mühendisliği 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS HARİTA MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan harita mühendisliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki harita mühendisliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların harita mühendisliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek harita mühendisliği kontenjanları 2018 yılında 133 olarak belirlenmişti, 2019 DGS harita mühendisliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan harita mühendisliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde harita mühendisliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 284,74522 ile Gümüşhane Üniversitesi’ne (İkinci Öğretim) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük harita mühendisliği bölümü taban puanı ise 305,13695’tir ve bu puan ile yerleştirme de Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile harita mühendisliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, harita mühendisliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen harita mühendisliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya harita mühendisliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6063 1 ed7ccae9c08d39664feb1fa444b09c36

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.