kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

DGS Havacılık Yönetimi 2019 Taban Puanları

DGS havacılık yönetimi taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile havacılık yönetimi bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS havacılık yönetimi kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS havacılık yönetimi puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük havacılık yönetimi taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS havacılık yönetimi 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS HAVACILIK YÖNETİMİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan havacılık yönetimi bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki havacılık yönetimi bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların havacılık yönetimi bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek havacılık yönetimi kontenjanları 2018 yılında 4131 olarak belirlenmişti, 2019 DGS havacılık yönetimi kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan havacılık yönetimi puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde havacılık yönetimi bölümüne yerleşmede kullanılan ve bilinen en küçük puanın 165,27038 ile Anadolu Üniversitesi’ne (Açıköğretim) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük havacılık yönetimi bölümü taban puanı ise 287,62961’dir ve bu puan ile yerleştirme de İstanbul Aydın Üniversitesi’ne (İngilizce) (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile havacılık yönetimi bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, havacılık yönetimi bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen havacılık yönetimi bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya havacılık yönetimi bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6096 1 3a1b6579d7a836a1ec9780415db5eb01

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

  1. Sharmake dedi ki:

    Bu bölüm gerikiyor yardım eder misin Gaziantep üniversitesi yardım eder misin