kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri 2019 Taban Puanları

DGS hemşirelik ve sağlık hizmetleri taban puanları 2019 listesindeki puanlar nasıldır, DGS hemşirelik ve sağlık hizmetleri kontenjanları 2018 yılında kaç olmuştu, 2019 yılında kaç olur gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile hemşirelik ve sağlık hizmetleri bölümüne girmek için ne yapmak gerekir, DGS hemşirelik ve sağlık hizmetleri taban puanları 2019 listesindeki puanlar nasıldır, DGS hemşirelik ve sağlık hizmetleri puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puan kaçtır, DGS için açılmış hemşirelik ve sağlık hizmetleri kontenjanları 2018 yılında kaç olmuştu, 2019 yılında kaç olur, dikey geçiş sınavı ile hemşirelik ve sağlık hizmetleri tercih etmede hangi puan türü kullanılır gibi soruların cevaplarını sizin için derlemeye çalıştık.

Üniversitelerin lisans bölümlerine yerleşmek için birkaç farklı metot bulunmaktadır ve bunlardan birisi de önlisans programı mezunlarının girip, yeterli puanı alıp tercih yapabilmesini sağlayan Dikey Geçiş Sınavıdır (DGS). Dikey geçiş sınavı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen bir üniversiteye giriş ya da lisansa geçiş sınavıdır.

Adaylar DGS’ye girerek mezun oldukları bölümün ilişkisi olan bölümleri tercih edebilirler fakat bu tercih için düşünülen lisans programına yetecek puanı almak zorundadırlar. İşte bizler bu taban puanları öğrenip ne kadar puana ihtiyacınız olduğuna dair size yol göstermesi için DGS ile girilen bölümlerin taban puanları listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

DGS HEMŞİRELİK VE SAĞLIK HİZMETLERİ TABAN PUANLARI 2019

DGS aracılığıyla hemşirelik ve sağlık hizmetleri bölümünü tercih edebilecek bir önlisans programından mezun olan adaylar DGS sistemi içinde yer alan üç puan türünden (EA, SAY, SÖZ), SAY yani sayısal puanında yeterli puanı almalıdırlar.

DGS üzerinden tercih edilebilen hemşirelik ve sağlık hizmetleri kontenjanları 2018 yılında 6 olarak karşımıza çıkmıştı. 2019 DGS hemşirelik ve sağlık hizmetleri kontenjanlarının da bundan çok farklı olacağını düşünmüyoruz.

DGS hemşirelik ve sağlık hizmetleri puanlarına gelecek olursak, 2018 yılında yapılan yerleştirmeler sonrasında ÖSYM’nin 2019 DGS tercih kılavuzuna koyacağı hemşirelik ve sağlık hizmetleri taban puanları içinde yer alan ve bilinen en küçük puan ile yerleştirme Toros Üniversitesi’ne (Ücretli) olmuştur. Bu puan 273,11608’dir. En yüksek taban puan ile yerleştirme ise 358,50733 puan ile Toros Üniversitesi’ne (Burslu) olmuştur. Adaylar bu puanlar arasında bir puan alarak 2019 DGS ile hemşirelik ve sağlık hizmetleri bölümüne herhangi bir üniversitede yerleşebilirler.

DGS hemşirelik ve sağlık hizmetleri taban puanları 2019 listesinin tamamı yazımızın sonundaki görsellerde yer almaktadır.

Dikey geçiş sınavı, yükseköğretim kurumları sınavı gibi üniversiteye giriş ile ilgili sınavlar ve bu üniversitelerdeki bölümlerin taban puanları, bölüm tercihleri gibi konularda merak ettiklerinizi, sorularınızı TERCİHİNİ YAP FORUM sayfalarına gelerek sorabilirsiniz.

*Yukarıda verdiğimiz bilgiler ve DGS hemşirelik ve sağlık hizmetleri taban puanları listesinde yer alan sayısal veriler ÖSYM’nin resmi internet sitesi ile DGS kılavuzlarından derlenerek oluşturulmuştur. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacağı için ÖSYM web sitesini ziyaret etmeyi ihmal etmeyiniz, bu sizin için oldukça faydalı olacaktır.

5585 1 9404d2ff1128b3c2ee7498de6a5f4628

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.