Taban Puanları

DGS İspanyol Dili ve Edebiyatı 2017 2018 Taban Puanları

DGS İspanyol dili ve edebiyatı bölümünün 2017 2018 taban puanlarına dair liste nasıldır, dikey geçiş sınavı ile İspanyol dili ve edebiyatı bölümünü kimler tercih edebilir, DGS’ye kimler girebilir, dikey geçiş sınavı İspanyol dili ve edebiyatı bölümünün en küçük ve en büyük taban puanları kaçtır ve hangi üniversitelere aittir soruları ile DGS İspanyol dili ve edebiyatı taban puanları listesini yazımızda bulabilirsiniz.

DGS iki (2) yıllık üniversite mezunu bireylerin girerek dört (4) yıllık bölümlere geçmesini sağlayan bir üniversiteye giriş sınavıdır. DGS’ye önlisans programlarından mezun olan bireyler girebilmekte ve bu sınav sonucunda alınan puanlar dört (4) yıllık bölümleri tercih etmede kullanılmaktadır ve alınan puanın istenilen bölümlere yetip yetmediğine bir fikir oluşturması amacıyla biz sizler için dikey geçiş sınavı ile ilgili bölümlerin taban puan listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

DGS İSPANYOL DİLİ VE EDEBİYATI 2018 TABAN PUANLARI

DGS İspanyol dili ve edebiyatı bölümünü kazanmak için bu bölümü tercih edebilecek önlisans programlarından birinden mezun olmuş olmak gerekmektedir.

Dikey geçiş sınavı ile İspanyol dili ve edebiyatı bölümü en yüksek 272,92704 taban puan ile İstanbul Üniversitesi’ne öğrenci almıştır. En küçük ise 271,49074 taban puan ile Ankara Üniversitesi tercih edilmiştir. Bu aralıkta bir puan alan aday bu bölümü kazanabilir.

DGS İspanyol dili ve edebiyatı 2017 2018 taban puanları listesi aşağıdaki gibidir oradan göz atabilirsiniz.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan 
İstanbul Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatı 272,92704
Ankara Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatı 271,49074

 

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu