kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Gıda Teknolojisi 2019 Taban Puanları

DGS gıda teknolojisi taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile gıda teknolojisi bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS gıda teknolojisi kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS gıda teknolojisi puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük gıda teknolojisi taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS gıda teknolojisi 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS GIDA TEKNOLOJİSİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan gıda teknolojisi bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki gıda teknolojisi bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların gıda teknolojisi bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek gıda teknolojisi kontenjanları 2018 yılında 16 olarak belirlenmişti, 2019 DGS gıda teknolojisi kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan gıda teknolojisi puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde gıda teknolojisi bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 226,82793 ile Giresun Üniversitesi’ne (İkinci Öğretim) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük gıda teknolojisi bölümü taban puanı ise 238,333’tür ve bu puan ile yerleştirme de Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile gıda teknolojisi bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, gıda teknolojisi bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen gıda teknolojisi bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya gıda teknolojisi bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6051 1 fbc9a14a34bb341c8c6e52910ecc43e5

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.