kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS İspanyol Dili ve Edebiyatı 2019 Taban Puanları

DGS ispanyol dili ve edebiyatı taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile ispanyol dili ve edebiyatı bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS ispanyol dili ve edebiyatı kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS ispanyol dili ve edebiyatı puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük ispanyol dili ve edebiyatı taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS ispanyol dili ve edebiyatı 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS İSPANYOL DİLİ VE EDEBİYATI TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan ispanyol dili ve edebiyatı bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki ispanyol dili ve edebiyatı bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların ispanyol dili ve edebiyatı bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek ispanyol dili ve edebiyatı kontenjanları 2018 yılında 2 olarak belirlenmişti, 2019 DGS ispanyol dili ve edebiyatı kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan ispanyol dili ve edebiyatı puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde ispanyol dili ve edebiyatı bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 272,92718 ile İstanbul Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile ispanyol dili ve edebiyatı bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu puan civarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, ispanyol dili ve edebiyatı bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen ispanyol dili ve edebiyatı bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya ispanyol dili ve edebiyatı bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6110 1 832bc772c9b2a986fc7c1eb9157b6aa8

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.