kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği 2019 Taban Puanları

DGS kontrol ve otomasyon mühendisliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile kontrol ve otomasyon mühendisliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS kontrol ve otomasyon mühendisliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS kontrol ve otomasyon mühendisliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük kontrol ve otomasyon mühendisliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS kontrol ve otomasyon mühendisliği 2019 taban puanları listesini yazımızın en altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS KONTROL VE OTOMASYON MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan kontrol ve otomasyon mühendisliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki kontrol ve otomasyon mühendisliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların kontrol ve otomasyon mühendisliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek kontrol ve otomasyon mühendisliği kontenjanları 2018 yılında 12 olarak belirlenmişti, 2019 DGS kontrol ve otomasyon mühendisliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan kontrol ve otomasyon mühendisliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde kontrol ve otomasyon mühendisliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 305,68536 ile Yıldız Teknik Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük kontrol ve otomasyon mühendisliği bölümü taban puanı ise 320,12685’tir ve bu puan ile yerleştirme de İstanbul Teknik Üniversitesi’ne (İTÜ) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile kontrol ve otomasyon mühendisliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, kontrol ve otomasyon mühendisliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen kontrol ve otomasyon mühendisliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya kontrol ve otomasyon mühendisliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6146 1 0643264a1cf73a58e493e9870a8af5f9

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.