kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

DGS Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım 2019 Taban Puanları

DGS kültür varlıklarını koruma ve onarım taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile kültür varlıklarını koruma ve onarım bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS kültür varlıklarını koruma ve onarım kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS kültür varlıklarını koruma ve onarım puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük kültür varlıklarını koruma ve onarım taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS kültür varlıklarını koruma ve onarım 2019 taban puanları listesini yazımızın en altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS KÜLTÜR VARLIKLARINI KORUMA VE ONARIM TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan kültür varlıklarını koruma ve onarım bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki kültür varlıklarını koruma ve onarım bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların kültür varlıklarını koruma ve onarım bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek kültür varlıklarını koruma ve onarım kontenjanları 2018 yılında 8 olarak belirlenmişti, 2019 DGS kültür varlıklarını koruma ve onarım kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan kültür varlıklarını koruma ve onarım puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde kültür varlıklarını koruma ve onarım bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 231,72832 ile Batman Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan kültür varlıklarını koruma ve onarım bölümü en büyük taban puanı ise 246,33649’dur ve bu puan ile yerleştirme de Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile kültür varlıklarını koruma ve onarım bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, kültür varlıklarını koruma ve onarım bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen kültür varlıklarını koruma ve onarım bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya kültür varlıklarını koruma ve onarım bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6125 1 8d7e904265b66247500256e0a9832d02

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.