kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

DGS Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı 2019 Taban Puanları

DGS kuyumculuk ve mücevher tasarımı taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile kuyumculuk ve mücevher tasarımı bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS kuyumculuk ve mücevher tasarımı kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS kuyumculuk ve mücevher tasarımı puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük kuyumculuk ve mücevher tasarımı taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS kuyumculuk ve mücevher tasarımı 2019 taban puanları listesini yazımızın en altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS KUYUMCULUK VE MÜCEVHER TASARIMI TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık ön lisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan kuyumculuk ve mücevher tasarımı bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki kuyumculuk ve mücevher tasarımı bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların kuyumculuk ve mücevher tasarımı bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek kuyumculuk ve mücevher tasarımı kontenjanları 2018 yılında 2 olarak belirlenmişti, 2019 DGS kuyumculuk ve mücevher tasarımı kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan kuyumculuk ve mücevher tasarımı puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde kuyumculuk ve mücevher tasarımı bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 241,43286 ile Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile kuyumculuk ve mücevher tasarımı bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu puan yakınlarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, kuyumculuk ve mücevher tasarımı bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen kuyumculuk ve mücevher tasarımı bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya kuyumculuk ve mücevher tasarımı bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6124 1 f8484c7878baa91da0b662bdb6d7b5e3

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.