kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Mutfak Sanatları ve Yönetimi 2019 Taban Puanları

DGS mutfak sanatları ve yönetimi taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile mutfak sanatları ve yönetimi bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS mutfak sanatları ve yönetimi kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS mutfak sanatları ve yönetimi puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük mutfak sanatları ve yönetimi taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS mutfak sanatları ve yönetimi 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS MUTFAK SANATLARI VE YÖNETİMİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan mutfak sanatları ve yönetimi bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki mutfak sanatları ve yönetimi bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların mutfak sanatları ve yönetimi bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek mutfak sanatları ve yönetimi kontenjanları 2018 yılında 8 olarak belirlenmişti, 2019 DGS mutfak sanatları ve yönetimi kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan mutfak sanatları ve yönetimi puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde mutfak sanatları ve yönetimi bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 214,658 ile İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne (İngilizce) (Ücretli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan mutfak sanatları ve yönetimi bölümü en büyük taban puanı ise 243,99975’tir ve bu puan ile yerleştirme de İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne (İngilizce) (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile mutfak sanatları ve yönetimi bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, mutfak sanatları ve yönetimi bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen mutfak sanatları ve yönetimi bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya mutfak sanatları ve yönetimi bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6159 1 41d513bd5857304a451507c3063fb482

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.