kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Nükleer Enerji Mühendisliği 2019 Taban Puanları

DGS nükleer enerji mühendisliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile nükleer enerji mühendisliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS nükleer enerji mühendisliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS nükleer enerji mühendisliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük nükleer enerji mühendisliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS nükleer enerji mühendisliği 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS NÜKLEER ENERJİ MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan nükleer enerji mühendisliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki nükleer enerji mühendisliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların nükleer enerji mühendisliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek nükleer enerji mühendisliği kontenjanları 2018 yılında 6 olarak belirlenmişti, 2019 DGS nükleer enerji mühendisliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan nükleer enerji mühendisliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde nükleer enerji mühendisliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 259,29443 ile Sinop Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan nükleer enerji mühendisliği bölümü en büyük taban puanı ise 268,11948’dir ve bu puan ile yerleştirme de Hacettepe Üniversitesi’ne (İngilizce) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile nükleer enerji mühendisliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, nükleer enerji mühendisliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen nükleer enerji mühendisliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya nükleer enerji mühendisliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6180 1 3e62bcb8efcccdc88675b41096cde631

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.