kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Muhasebe Bilgi Sistemleri 2019 Taban Puanları

DGS muhasebe bilgi sistemleri taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile muhasebe bilgi sistemleri bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS muhasebe bilgi sistemleri kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS muhasebe bilgi sistemleri puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük muhasebe bilgi sistemleri taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS muhasebe bilgi sistemleri 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS MUHASEBE BİLGİ SİSTEMLERİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan muhasebe bilgi sistemleri bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki muhasebe bilgi sistemleri bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların muhasebe bilgi sistemleri bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek muhasebe bilgi sistemleri kontenjanları 2018 yılında 10 olarak belirlenmişti, 2019 DGS muhasebe bilgi sistemleri kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan muhasebe bilgi sistemleri puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde muhasebe bilgi sistemleri bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 211,62882 ile Uşak Üniversitesi’ne (İkinci Öğretim) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan muhasebe bilgi sistemleri bölümü en büyük taban puanı ise 214,92584’tür ve bu puan ile yerleştirme de Uşak Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile muhasebe bilgi sistemleri bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, muhasebe bilgi sistemleri bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen muhasebe bilgi sistemleri bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya muhasebe bilgi sistemleri bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6179 1 9c7a4bd705caff2cd5da094aa7d61480

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.