kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Oyunculuk 2019 Taban Puanları

DGS oyunculuk taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile oyunculuk bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS oyunculuk kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS oyunculuk puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük oyunculuk taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS oyunculuk 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS OYUNCULUK TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık ön lisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan oyunculuk bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki oyunculuk bölümünü tercih edebilecek ön lisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların oyunculuk bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek oyunculuk kontenjanları 2018 yılında 9 olarak belirlenmişti, 2019 DGS oyunculuk kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan oyunculuk puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde oyunculuk bölümüne yerleşmede kullanılan bilinen en küçük puanın 234,63576 ile Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan oyunculuk bölümü en büyük taban puanı ise 262,95422’dir ve bu puan ile yerleştirme de Akdeniz Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile oyunculuk bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, oyunculuk bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen oyunculuk bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya oyunculuk bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6210 1 e47995908f0e687563413b37343e64ff

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.