kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Güncel Zamlı Nöbet ve İcap Nöbeti Ücreti 2023 Ne Kadar?

Kamuya bağlı sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personellerin nöbet ve icap nöbeti ücretleri zamlı olarak ne kadardır? 2023 yılında nöbet ve icap nöbeti ücretleri ne kadar? Güncel zamlı nöbet ve icap nöbeti ücreti 2023 ne kadar?

A+
A-

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personellerin, çalıştıkları sağlık kurum ve kuruluşlarında tuttukları nöbet ve icap nöbeti görevlerinin izin kullandırılarak karşılanmayan kısımları karşılığında belli bir ücret ödenmektedir.

Güncel 2018 yılı içerisinde icap nöbet miktarları 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda belirtilen nöbet göstergesi rakamlarının aylık katsayısı ile çarpılması şeklinde hesaplanır ve bu ücretlerden sadece damga vergisi kesintisi yapılır

Nöbet ve İcap Nöbeti Ücreti Ne Kadar?

Güncel Nöbet Ücreti 2023

Yataklı tedavi kurumları, seyyar hastaneler, ağız ve diş sağlığı merkezleri, aile sağlığı merkezleri, toplum sağlığı merkezleri ve 112 acil sağlık hizmetlerinde haftalık olarak normal çalışma süreleri dışında nöbet (normal, acil ve branş) tutan personele tuttukları nöbetin izinle karşılanmayan kısmının her saati karşılığında nöbet ücreti ödenir.

Ayrıca üniversitelerin yataklı tedavi kurumlarında tıp alanında eğitim alanlar ile çalışan ve yabancı uyruklu kontenjanında uzmanlık eğitimi alan kişilerde bu nöbet ücretinden faydalanır.

Nöbet ücretinden faydalanmak için kesintisiz olarak 6 saat nöbet tutulması gerekmektedir Ayrıca aile sağlığı ve toplum sağlığı merkezlerinde görev yapanlar ayda en çok 60 saat karşılığında, diğer yerlerde görev yapanlar ise ayda en çok 130 saat karşılığında nöbet ücreti alabilmektedir.

Doktor Maaşları Ne Kadar Oldu?

UNVAN

Nöbet Ücretinin aylık en çok net miktarı*

(2023 yılı ilk 6 ayında)

Yoğun bakım, acil servis diyaliz ve ameliyathane hizmetleri ile 112 acil sağlık hizmetlerinde

Aile sağlığı ve toplum sağlığı merkezlerinde

Diğer yerlerde

-Eğitim görevlisi, başasistan, uzman tabip

3.151 TL

970 TL

2.101 TL

-Tabip, tıpta uzmanlık mevzuatında belirtilen dallarda, bu mevzuat hükümlerine göre uzmanlık belgesi alan tabip dışı personel, aynı dallarda doktora belgesi alanlar

2.836 TL

873 TL

1.891 TL

-Diş tabibi ve eczacılar

2.521 TL

776 TL

1.681 TL

-Mesleki yükseköğrenim görmüş sağlık personeli

1.891 TL

582 TL

1.260 TL

-Lise dengi mesleki öğrenim görmüş sağlık personeli

1.575 TL

485 TL

1.050 TL

-Diğer personel

1.155 TL

355 TL

770 TL

Icap nöbeti kaç saate kadar ödenir?

İcap nöbeti ücreti ödenebilmesi için personelin kesintisiz en az 12 saat icap nöbeti tutması gerekmekte ve bir personele bir ayda en çok 120 saat için icap nöbeti ücreti ödenebilmektedir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.