kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Sermaye Piyasası 2017 2018 Taban Puanları

Dikey geçiş sınavına kimler girebilir, DGS sermaye piyasası 2017 2018 taban puanları nasıldır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Dikey geçiş sınavına kimler girebilir, DGS sermaye piyasası 2017 2018 taban puanları nasıldır, dikey geçiş sınavı sermaye piyasası en büyük taban puan kaçtır, DGS sermaye piyasası en küçük taban puan kaçtır,bunlar hangi üniversitelere aittir gibi soruların cevaplarını ve DGS sermaye piyasası taban puanları listesini yazımızda bulabilirsiniz.

Üniversitelerin 4 (dört) yıllık bölümlerine yerleşmede kullanılan iki yöntem bulunmaktadır. Bunlardan biri yükseköğretim kurumları sınavına girmek iken diğeri ise dikey geçiş sınavına girmektir. Fakat iki yöntemde de adaylar belli puanları almalı ve bu puanlar aracılığıyla tercih yapmalıdırlar. Bu tercihler konusunda size yardımcı olması amacıyla dikey geçiş sınavı taban puanları listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

DGS SERMAYE PİYASASI 2018 TABAN PUANLARI

Dikey geçiş sınavı aracılığıyla sermaye piyasası kazanmak için adayların ÖSYM’nin kılavuzlarında belirttiği 2 (iki) yıllık bölümlerden birinden mezun olması gerekmektedir. Buradan da anlaşılacağı gibi DGS’ye iki yıllık bölümleri bitiren adaylar girebilmektedir.

DGS sermaye piyasası kazanabilmek için alınması gereken en büyük taban puan 246,74135 ile Marmara Üniversitesi’ne en düşük puan ise 217,53055 ile Pamukkale Üniversitesi’ne(İkinci Öğretim) aittir. Adaylar bu aralıkta bir puan alarak sermaye piyasası bölümünü kazanabilirler.

Türkiye genelinde bulunan üniversitelerin tamamına ait DGS sermaye piyasası 2017 2018 taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan 
Marmara Üniversitesi (İstanbul) Sermaye Piyasası 246,74135
Pamukkale Üniversitesi (Denizli) Sermaye Piyasası 222,67593
Pamukkale Üniversitesi (Denizli) Sermaye Piyasası (İÖ) 217,53055
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.