Taban Puanları

DGS Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği 2019 Taban Puanları

DGS seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS SEYAHAT İŞLETMECİLİĞİ VE TURİZM REHBERLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği kontenjanları 2018 yılında 27 olarak belirlenmişti, 2019 DGS seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 210,21203 ile Selçuk Üniversitesi’ne (İkinci Öğretim) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği bölümü en büyük taban puanı ise 230,33254’tür ve bu puan ile yerleştirme de Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6239 1 77f165c9f72bd2c63399910296f59a81

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu