kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Turizm Rehberliği 2019 Taban Puanları

DGS turizm rehberliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile turizm rehberliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS turizm rehberliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS turizm rehberliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük turizm rehberliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS turizm rehberliği 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS TURİZM REHBERLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan turizm rehberliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki turizm rehberliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların turizm rehberliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek turizm rehberliği kontenjanları 2018 yılında 70 olarak belirlenmişti, 2019 DGS turizm rehberliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan turizm rehberliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde turizm rehberliği bölümüne yerleşmede kullanılan ve bilinen en küçük puanın 189,06406 ile Afyon Kocatepe Üniversitesi’ne (İkinci Öğretim) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan turizm rehberliği bölümü en büyük taban puanı ise 250,75605’tir ve bu puan ile yerleştirme de İstanbul Gelişim Üniversitesi’ne (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile turizm rehberliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, turizm rehberliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen turizm rehberliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya turizm rehberliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6305 1 f81033cd44499b5ed135156eb1296215

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.