kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Azerbaycan Dili Öğretmenliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

​​​​​​​Azerbaycan dili öğretmenliği 2019 başarı sıralamaları kaçlardadır, azerbaycan dili öğretmenliği 2019 taban puanları kaç civarındadır, 2019 azerbaycan dili öğretmenliği başarı sıralamaları ve taban puanları neye göre belirlenmektedir, 2018 yerleştirmelerinde azerbaycan dili öğretmenliği bölümü en küçük ve en büyük kaç taban puan ve sıralama ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

YKS (yükseköğretim kurumları sınavı) yerleştirmeleri bittikten sonra ortaya çıkan puanlar ve sıralamalar bir sonraki yılın yerleştirme kılavuzunda o yılın taban puanları ve başarı sıralamaları olarak fikir versin diye kullanılır. Yani örneğin 2018 yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan azerbaycan dili öğretmenliği puanları ÖSYM tarafından yayımlanacak olan 2019 YKS yerleştirme kılavuzunda adaylara yol göstermesi amacıyla kullanılacaktır. İşte bu şekilde ortaya çıkan azerbaycan dili öğretmenliği 2019 taban puanları ve başarı sıralaması listesine yazımızın ilerleyen kısmında ulaşabilirsiniz.

AZERBAYCAN DİLİ ÖĞRETMENLİĞİ 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmelerinden sonra azerbaycan dili öğretmenliği bölümüne en düşük puan ve sıralama ile yerleşen adayın puanı ve sıralaması kontenjanlar dolmadığı için bilinmemektedir. Azerbaycan dili öğretmenliği bölümü sözel puan türü ile tercih edilebilmektedir.

AZERBAYCAN DİLİ ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
BAKÜ DEVLET ÜNİV. ÜNİV.  Y.DIŞI Filoloji Fak. Azerbaycan Dili Öğrt.  Ücretli     SÖZ

Daha fazla bilgi almak, azerbaycan dili öğretmenliği bölümü hakkında fikir elde etmek, aklınıza takılan soruları sormak için tercihini yap sitesine ait FORUM sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

* Yukarıdaki azerbaycan dili öğretmenliği 2019 taban puanı ve başarı sıralaması verileri YÖK Atlas ve ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve onlara ait internet sitelerinde bulunan listelerden derlenmiştir. Bir değişiklik yapılması halinde ÖSYM duyuruda bulunacaktır ve bu duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM’nin resmi web sitesini takip etmek sizin için faydalı olacaktır.

2018 YKS yerleştirmelerine dair sayısal bilgiler incelemek için BURAYA, ayrıca ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri bitiminde yayımlanan 4 yıllık tüm bölümlerin taban puanları listesine bakmak için BURAYA, 4 yıllık tüm bölümlerin sıralama değerlerine ulaşmak için de BURAYA tıklayabilirsiniz.

** Kısaltmalar

SAY: Sayısal

SÖZ: Sözel

EA: Eşit Ağırlık

İÖ: İkinci Öğretim

İnd.: İndirimli

İNG: İngilizce

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.