DGS Ulaştırma ve Lojistik 2017 2018 Taban Puanları

Dikey geçiş sınavı ulaştırma ve lojistik hangi puan türünden tercih edilebilmektedir, DGS ulaştırma ve lojistik bölümünün 2017 2018 taban puanlarına dair liste nasıldır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

A+
A-

Dikey geçiş sınavı ulaştırma ve lojistik hangi puan türünden tercih edilebilmektedir, DGS ulaştırma ve lojistik bölümünün 2017 2018 taban puanlarına dair liste nasıldır, dikey geçiş sınavına kimler girebilir,DGS ulaştırma ve lojistik bölümünün en küçük ve en büyük taban puanları kaçtır ve bunlar hangi üniversitelere aittir soruları ile DGS ulaştırma ve lojistik taban puanları listesini yazımızda bulabilirsiniz.

Dikey geçiş sınavı 2 (iki) yıllık program mezunu bireylerin girerek 4 (dört) yıllık üniversitelere geçmesini sağlayan bir üniversite giriş sınavıdır. DGS’ye önlisans programlarından mezun olan bireyler girebilmektedir. Bu sınav sonucunda alınan puanlar dört yıllık üniversiteleri tercih etmede kullanılmaktadır ve alınan puanın istenilen bölüme yetip yetmediğine bir fikir oluşturması amacıyla biz sizin için bölümlerin taban puan listelerini hazırlıyoruz.

DGS ULAŞTIRMA VE LOJİSTİK 2018 TABAN PUANLARI

Dikey geçiş sınavı ulaştırma ve lojistik bölümü en küçük 178,54727 taban puan ile Girne Amerikan Üniversitesi’ne (Ücretli) öğrenci almıştır. En yüksek ise 266,47142 taban puan ile İstanbul Üniversitesi tercih edilmiştir. Bu aralıkta bir puan alan aday bu bölümü kazanabilir.

Dikey geçiş sınavı ulaştırma ve lojistik bölümünü kazanmak için bu bölümü tercih edebilecek önlisans programlarından birinden mezun olmuş olmak ve sayısal puan türünden yeterli puanı almış olmak gerekmektedir.

DGS ulaştırma ve lojistik 2017 2018 taban puanları listesi aşağıdaki gibidir oradan göz atabilirsiniz.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan
İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik 266,47142
Girne Amerikan Üniversitesi (Kktc-Girne) Ulaştırma ve Lojistik (İngilizce) (Tam Burslu) 222,38429
Girne Amerikan Üniversitesi (Kktc-Girne) Ulaştırma ve Lojistik (İngilizce) (%50 Burslu) 189,87373
Girne Amerikan Üniversitesi (Kktc-Girne) Ulaştırma ve Lojistik (İngilizce) (Ücretli) 178,54727

Lisans ve önlisans bölümleri, DGS (Dikey Geçiş Sınavı), TYT (Temel Yeterlilik Testi), AYT (Alan Yeterlilik Testi), YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı), tercihler gibi konularda size destek olması amacıyla hazırlanmış ve uzman kadrosu ile hizmet veren sitemizin FORUM sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.