kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Pazarlama 2019 Taban Puanları

DGS pazarlama taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile pazarlama bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS pazarlama kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS pazarlama puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük pazarlama taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS pazarlama 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS PAZARLAMA TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık ön lisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan pazarlama bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki pazarlama bölümünü tercih edebilecek ön lisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların pazarlama bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek pazarlama kontenjanları 2018 yılında 34 olarak belirlenmişti, 2019 DGS pazarlama kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan pazarlama puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde pazarlama bölümüne yerleşmede kullanılan ve bilinen en küçük puanın 184,50355 ile Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne (İkinci Öğretim) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan pazarlama bölümü en büyük taban puanı ise 232,18434’tür ve bu puan ile yerleştirme de Akdeniz Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile pazarlama bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, pazarlama bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen pazarlama bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya pazarlama bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6212 1 f7fd4d0fab6a8217bb5cee9894999ce8

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.