Taban Puanları

DGS Uluslararası Finans ve Bankacılık 2019 Taban Puanları

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS uluslararası finans ve bankacılık 2019 taban puanları listesini yazımızın altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS ULUSLARARASI FİNANS VE BANKACILIK TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan uluslararası finans ve bankacılık bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki uluslararası finans ve bankacılık bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların uluslararası finans ve bankacılık bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek uluslararası finans ve bankacılık kontenjanları 2018 yılında 8 olarak belirlenmişti, 2019 DGS uluslararası finans ve bankacılık kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan uluslararası finans ve bankacılık puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde uluslararası finans ve bankacılık bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 199,37525 ile Çağ Üniversitesi’ne (İngilizce) (%50 İndirimli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan uluslararası finans ve bankacılık bölümü en büyük taban puanı ise 245,60303’tür ve bu puan ile yerleştirme de Çağ Üniversitesi’ne (İngilizce) (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile uluslararası finans ve bankacılık bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, uluslararası finans ve bankacılık bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen uluslararası finans ve bankacılık bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya uluslararası finans ve bankacılık bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6303 1 437f80f312f30de13c1cdce374e4f52d

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu