DGS Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi 2017 2018 Taban Puanları

Dikey geçiş sınavı yaban hayatı ekolojisi ve yönetimi 2017 2018 taban puanları listesine göre taban puanlar kaçta kalmıştır, DGS ile yaban hayatı ekolojisi ve yönetimi bölümünü kimler tercih edebilir sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

13.06.2018
A+
A-

Dikey geçiş sınavı yaban hayatı ekolojisi ve yönetimi 2017 2018 taban puanları listesine göre taban puanlar kaçta kalmıştır, DGS ile yaban hayatı ekolojisi ve yönetimi bölümünü kimler tercih edebilir, dikey geçiş sınavı ile alan yaban hayatı ekolojisi ve yönetimi en düşük ve en yüksek kaç taban puanlarda kapatmıştır, bu taban puanlar hangi üniversitelere aittir, yaban hayatı ekolojisi ve yönetimi bölümü DGS’nin hangi puan türü ile tercih edilebilmektedir sorularının cevaplarını yazımızda sizin için bulmaya çalıştık.

Önlisans programı mezunlarının girmeye hak kazandığı dikey geçiş sınavı lisans programlarına girmeyi sağlayan bir üniversite giriş sınavıdır. Bu sınava giren adaylar var olan 3 (üç) farklı puan türünden puanlar alır ve bu puanlar aracılığıyla tercih yapabilirler. Bu tercihleri yaparken fikir oluşturması amacıyla bizler sizin için taban puanları listelerini hazırlamaya çabalıyoruz.

DGS YABAN HAYATI EKOLOJİSİ VE YÖNETİMİ 2018 TABAN PUANLARI

Dikey geçiş sınavı aracılığıyla yaban hayatı ekolojisi ve yönetimini tercih edecek bir adayın sayısal puan türünden yeterli puanı almış olması gerekmektedir. Ayrıca yine yaban hayatı ekolojisi ve yönetimi bölümünü dikey geçiş sınavı puanıyla tercih edebilmesi için bir adayın ÖSYM’nin yayınladığı kılavuzda belirtilen 2 (iki) yıllık bölümlerden birinden mezun olması gerekmektedir.

Yaban hayatı ekolojisi ve yönetimini DGS ile tercih etmede kullanılan en küçük taban puan 252,51660 ile Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne aittir. Buna yakın bir puan bölüme yerleşmenizi sağlayacaktır.

Türkiye’de bulunan vakıf ve devlet üniversitelerinin hepsini içeren DGS yaban hayatı ekolojisi ve yönetimi 2017 2018 taban puanları listesi aşağıdaki tablodadır.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan 
Karadeniz Teknik Üniversitesi (Trabzon) Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi 252,51660

Paralı üniversiteler, devlet üniversiteleri,üniversite bölümleri, tercihler, sınavlar, meslekler gibi konular ile ilgili paylaşımların yapıldığı ve sorularınızı sorabileceğiniz tercihini yap sitesinin FORUM sayfalarına göz atabilirsiniz.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.