DGS Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Taban Puanları 2020

​​​​​​​2020 DGS yiyecek ve içecek işletmeciliği puanları kaçlar ile kapanmıştır, DGS yiyecek ve içecek işletmeciliği taban puanları 2020 listesindeki en küçük ve en yüksek taban puanlara sahip üniversiteler hangileridir, kaç puanda kalmıştır, yiyecek ve içecek işletmeciliği DGS puanları 2020 listesi ne şekilde oluşturulmaktadır gibi soruların cevaplarını ve DGS yiyecek ve içecek işletmeciliği taban puanlar listesinin tablosunu yazımızda bulabilirsiniz.

26.09.2019
A+
A-

Türkiye’de farklı konularda merkezi sınavlar yapılmaktadır ve bunlardan en genel haliyle üniversiteye yerleşmek ile alakalı olanları YKS ve DGS’dir. Bu sınavlar ÖSYM tarafından uygulanmaktadır, aynı şekilde bu sınavların yerleştirmelerini yapan kuruluş da yine ÖSYM’dir ve bu yerleştirmelerde ortaya çıkan taban puanlar da bir sonraki ÖSYM tercih kılavuzlarında adaylara yol göstermesi amacıyla kullanılmaktadır.

Bahsettiğimiz yöntem ile 2020 kılavuzlarında yer alacak olan ve 2019 yerleştirmelerine göre ortaya çıkan DGS yiyecek ve içecek işletmeciliği taban puanları 2020 listesi aşağıdadır. Yine DGS yiyecek ve içecek işletmeciliği puanları içindeki en küçük ve en yüksek taban puanlar da tablo içinde en üstte ve en altta yer alan üniversitelere aittir.

DGS YİYECEK VE İÇECEK İŞLETMECİLİĞİ BÖLÜMÜ TABAN PUANLARI
ÜNİVERSİTE/FAKÜLTE/BÖLÜM/TÜR PUAN TÜRÜ KONT. YERL. TABAN PUAN TAVAN PUAN
AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ/Turizm Fakültesi/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği EA 8 8 232,02106 256,95407
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ/Turizm Fakültesi/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği EA 8 8 231,04510 239,10485

DGS, yiyecek ve içecek işletmeciliği bölümü veya bunlar gibi eğitim-öğretim hayatınızı, kariyerinizi ilgilendiren konularda bilgi almak için forum sayfalarımızı ziyaret edebilir ve sorularınızı deneyim sahibi üyelerimiz ile yöneticilerimize yöneltebilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

<div></div>

* İçeriğimizde bulunan DGS yiyecek ve içecek işletmeciliği taban puanları 2020 listesi ÖSYM’nin internet sitesinde yayımladığı kılavuzlardan derlenmiş ve oluşturulmuştur. Yapılacak bir değişikliği duyuracak kuruluş ÖSYM’dir ve değişiklik ile ilgili yapabileceği bir duyuru tüm adaylar için esas olacaktır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.