Maaşlar

Muhasebeci Maaşları 2019 Ne Kadar?

Muhasebeci mesleğiyle ilgili pek çok konu merak edilmektedir. Muhasebeci maaşları 2019 ne kadar? Muhasebeci nedir? Muhasebeci ne iş yapar? Muhasebeci görevleri nelerdir? Muhasebeci çalışma şartları 2019 nasıldır? Muhasebeci maaşı 2019 ne kadar? İşte bu sorular muhasebeci mesleğiyle ilgili en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. www.tercihiniyap.net ailesi olarak muhasebeci mesleğiyle ilgili tüm merak edilenleri sizin için inceledik.

Muhasebeci Nedir? Kimdir?

Muhasebeci kamu veya özel sektörde kurum ve işletmelerin mali işlemlerinden sorumlu olan kişilere denir. Muhasebeci mali ve finansal işlerin tamamından sorumludur. “Muhasebeci nedir?” sorusuna verilecek olan en doğru cevap, mali işlem ve işlerin tamamından sorumlu olan tüm süreçleri izleyen ve koordine eden kişi olacaktır. Ayrıca muhasebeci tüm finansal işlemleri analiz ederek rapor haline getirir.

Muhasebeci Ne İş Yapar? Muhasebeci Görevleri

Muhasebeci ne iş yapar? Muhasebeci görevleri nelerdir? Muhasebe mesleğiyle ilgili bu sorulara cevap vermek oldukça zordur. Çünkü muhasebecilerin pek çok işi ve görevi bulunmaktadır. Muhasebeciler hem kamu kurum ve kuruluşlarında hem de özel sektörde çalışabilir. Çalıştıkları kurum veya işletmenin gelir ve giderlerinin takibini yapar. Muhasebeci tüm işlemleri defterlere kaydeder ve muhasebe defterleri tutar. Muhasebeci tüm finansal ve mali işlemleri ve işleri izler, takip eder ve yürütür. Ayrıca vergi daireleriyle iletişim kurar. Finansal ve mali işlerin sorunsuz bir şekilde halledilmesini sağlar.

Muhasebeci Çalışma Şartları

Muhasebecilerin çalışma şartları oldukça zorludur.Çalıştıkları kurumdaki en kritik rolü üstlenirler. En ufak bir hesaplama hatası bile çalıştıkları kurum veya kuruluşa zarar verebilir. Ayrıca işlerini kaybetmeleri de oldukça kolaydır. Bu nedenle muhasebecilerin oldukça zorlu bir çalışma temposu bulunur. Finansal ve mali iş ve işlemlerin takibini tutmak,kayıt altına almak ve işlemleri gerçekleştirmeleri gerekir. Ancak işlerinin zorlukları bir yana bazı avantajların da sahibidirler. Muhasebecilerin kendi odaları, bilgisayarları ve kendi ortamları vardır. Çoğu muhasebeci özel şirketlerde veya kamu kurum ve kuruluşlarında yönetici gibi yetkilere sahiptirler. Kamuda ve özel sektörde muhasebeci çalışma saatleri sabah 9 akşam 5 şeklindedir.

Muhasebeciler kamu kurum veya kuruluşlarında çalışmak yerine kendi bürolarını da açabilirler. Bu durumda muhasebeci kendi çalışma şartlarını kendi belirler. Kendi düzenini kendi kurar. Müşterilerini kendi seçer. İş alanını kendi tanımlar. Kendi işlerini yürüten muhasebeciler daha rahattır.

Muhasebeci Maaşları 2019 Ne Kadar?

Muhasebeci maaşları 2019 yılında yükselecektir. Ancak bu konuya girmeden önce belirtmek gerekir ki muhasebeci maaşları ile ilgili genel bir rakamdan söz etmek oldukça zordur. Çünkü muhasebeci 3 farklı alanda çalışabilir. Muhasebeciler hem kamu kurum ve kuruluşlarında hem özel sektörde hem de kendi bürolarını açarak serbest şekilde çalışabilir. Bu nedenle muhasebeci maaşları 2019 da değişiklik gösterebilir. Muhasebecinin çalıştığı yere göre aldığı ücret de değişmektedir. Ayrıca muhasebecinin donanımı,kariyeri, sahip olduğu özelliklere göre maaşlarda değişiklik olabilmektedir.

Özel sektörde muhasebeci maaşları 2019 2 bin 500 Türk Lirası civarındadır. Özel sektörde maaşlar başlangıçta düşüktür. Ancak deneyim kazandıkça ve hizmet yılı artıkça özel sektörde muhasebeci maaşları 5 bin Türk Lirası civarına yükselmektedir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında muhasebeci maaşları 2019 3 bin Türk Lirası civarındadır. Enflasyon farkı, toplu sözleşme zammı, aile yardımı, çocuk yardımı, hizmet yılı gibi faktörler de dikkate alındığında muhasebeci maaşları 2019 3 bin 500 Türk Lirasına kadar yükselmektedir.

Serbest olarak çalışan muhasebeciler ise 20 bin Türk Lirasına kadar para kazanabilir. Ancak genelde kendi bürosunu açan ve serbest olarak çalışan muhasebeciler ilk başlarda daha düşü ücretler almaktadır.Bürosunu veya ofisini açan muhasebeci maaşları 2019 ortalama 5 bin Türk Lirasıdır.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

6077 1 44f453ecb30c4058428b51b8b60ff6aa

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Ben meslek lisesinde muhasebe bolumundeyim ve geleceyimi belirlediö kendi muhasebe yerimi avicam herkezden 1500 liradan muhasebe isi yapicam (en az) lise 10 um bu arada

  2. Ben meslek lisesinde muhasebe bolumundeyim ve geleceyimi belirlediö kendi muhasebe yerimi avicam herkezden 1500 liradan muhasebe isi yapicam (en az) lise 10 um bu arada

  3. Ben meslek lisesinde muhasebe bolumundeyim ve geleceyimi belirlediö kendi muhasebe yerimi avicam herkezden 1500 liradan muhasebe isi yapicam (en az) lise 10 um bu arada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu