KPSS Taban Puanları

DHMİ KPSS 2018/2 Ortaöğretim Atama Taban Puanları

Bir kamu kurumunda memur olabilme hayali kuran adaylar kamu personeli seçme sınavına (KPSS) girdiler ve aldıkları puanlar sonrasında KPSS 2018/2 merkezi ataması ile yerleştirmeleri gerçekleştirildi. Bu yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan atama taban puanlarını biz adaylara sonraki atamalarda fikir oluşturması amacıyla derlemeye ve yayımlamaya devam ediyoruz ve işte bu şekilde oluşturduğumuz ortaöğretim mezunlarının DHMİ yani Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne yerleştiği kadrolara ait DHMİ KPSS 2018/2 ortaöğretim atama taban puanları listesini yazımızın en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2018/2 DHMİ ORTAÖĞRETİM ATAMA TABAN PUANLARI

DHMİ’ye merkezi atamalar içinde birçok farklı nitelik kodu ile başvuru yapılabilir ve bunlardan birisi herhangi bir ortaöğretim programı mezunu olma şartı taşıyan 2001 nitelik kodu ile tercih edilebilen kadrolarken diğerleri ise aşağıda yer alan tabloda bulunan bölümlere ait nitelik kodlarıdır.

Bahsedilen kadrolara ayrılan kontenjana baktığımızda KPSS 2018/2 merkezi ataması içinde ortaöğretim mezunlarının tercih etme şansı olan DHMİ kadroları için toplamda 61 kontenjan vardı. Bu kontenjanların hiçbir tanesi herhangi bir ortaöğretim mezunu olma şartını barındıran 2001 nitelik kodu için ayrılan kontenjanlar değilken 61 tanesi de farklı bölümlere ayrılan kontenjanlara ait nitelik kodları ile tercih edilebilmekteydi. Bu kontenjanlar içinde Teknisyen unvanına ait kadrolar bulunmaktaydı.

Ortaöğretim mezunlarının başvurabileceği tüm bu DHMİ kontenjanlarının atama puanlarını incelediğimizde ise en düşük puan ile atamanın Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Teknisyen) (Ankara) 77,033 puan ile yapıldığı görünmektedir. Ortaöğretim mezunlarının yerleşebildiği DHMİ kontenjanları içindeki en yüksek puan ile atamanın ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Teknisyen) (Bursa) 98,956 puan ile yapıldığı görünmektedir. Ortaöğretim mezunu adaylar bu iki puan arasında veya en küçük puana yakın bir puan almaları halinde (eğer açılan kadroya uygun bölüm mezunuysalar) merkezi atama ile DHMİ kadrolarına yerleşebilirler demek yanlış olmayacaktır.

Ortaöğretim mezunları için merkezi atamalar, mülakat ile başvurulabilen kadrolar, dil sınavları, kamu personeli sınavları, DHMİ ve diğer kurumların ilanları ve bunlar benzeri tüm konularda var olan sorularınızı TERCİHİNİ YAP FORUM sayfalarına gelerek sorabilirsiniz.

* Yukarıda yer alan bilgiler, veriler ve DHMİ KPSS 2018/2 merkezi atamasına ait ortaöğretim mezunu taban puanlarının listesi ÖSYM’nin resmi web sitesindeki bilgiler ışığında derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklik olduğunda ölçme, seçme ve yerleştirme merkezinin yapacağı duyurular esas olacağı için kurumun resmi web sitesini ve duyuruları takip etmeyi ihmal etmeyiniz.

** DHMİ ortaöğretim atama taban puanları listesinde yer alan bazı özel kadrolar için farklı nitelik kodları şartları, özel koşullar da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu özel koşulları incelemek için TIKLAYABİLİRSİNİZ

*** Ortaöğretim bölümlerinin tamamına ait nitelik kodları için ilgili sayfaya BURADAN YÖNLENDİRİLEBİLİRSİNİZ, ortaöğretim mezunları için ayrılan kadroların tamamı için de BURAYI KULLANABİLİRSİNİZ.

dhmi ortaogretim kpss 2018 2 atama taban puanlari

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu