kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Diş Protez Teknikeri KPSS 2019/4 Atama Taban Puanları

​​​​​​​Diş protez teknikeri atama taban puanları KPSS 2019/4 için kaç ile kapatmıştır, diş protez teknikeri atama taban puanları içinde yer alan en küçük ve en yüksek taban puanlar kaçtır, diş protez teknikeri mesleğine 2019/4 içinde kaç kadro verilmiştir gibi soruların cevaplarına ve diş protez teknikeri 2019/4 KPSS atama taban puanları tablosuna buradan erişebilirsiniz.

Memur olmak için girilmesi gereken bir sınav bulunmaktadır ve bu sınavın ismi kamu personeli seçme sınavı yani halk arasında en genel haliyle bilinen KPSS’dir. Adaylar KPSS’ye girerek bölümlerine bağlı olmakla birlikte puan türlerinden, gerekli olan puan türünden memur olmaya yetecek puanı almaya çalışırlar. İşte adayların merkezi atama adını taşıyan ve P3 puan türünün kullanıldığı atamalarda kaç puan alabileceğini öngörmesi için bizler bölüm bölüm merkezi atamaların atama taban puanlarını listelemeye devam ediyoruz ve bu yazımızda da sizler için diş protez teknikeri KPSS 2019/4 atama taban puanları listesini ve buna dair bazı bilgileri vermeye çalışacağız.

KPSS 2019/4 DİŞ PROTEZ TEKNİKERİ ATAMA TABAN PUANLARI

Diş protez teknikeri atamaları incelendiğinde ortaya çıkan puanlara baktığımızda en küçük puan ile yerleşen adayın 82,208 puan ile yerleştiğini görüyoruz. Diş protez teknikeri mesleğine 2019/4 merkezi atamalarında en büyük taban puan ile atamanın da 94,873 olduğu görülüyor.

Diş protez teknikeri kadrolarına merkezi atama ile yerleşebilmek için adayların Diş Protez veya Diş Protez Teknikerliği veya Diş Protez Teknolojisi mezunu olmaları gerekmektedir.

Diş protez teknikeri mesleğine atanabilmek için ÖSYM tarafından merkezi atamalarda kullanılan kod 3013 olarak ortaya konmuştur. Bu koda sahip kontenjan sayısı diş protez teknikeri mesleği için KPSS 2019/4 atamalarında 74 olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz en küçük ve en büyük atama puanlarına göre ise diş protez teknikeri kadrolarına en küçük puan ile atanan aday Iğdır iline atanmışken en yüksek taban puan ile atanan aday ise İstanbul kadrosuna atanmıştır.

Diş protez teknikeri KPSS 2019/4 atama taban puanları tablosunun görseli aşağıdaki gibidir.

kpss 2019 4 dis protez teknikeri atama puanlari

Diş protez teknikeri atamaları, merkezi veya mülakat ile atamalar, kariyer planlama, meslek seçimi gibi konularda destek alabileceğiniz forum sayfalarımız tecrübeli yöneticileri ile hizmetinizdedir.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yazımızın içinde yer verdiğimiz bilgiler ve diş protez teknikeri KPSS 2019/4 atama puanları listesi ÖSYM’nin resmi sitesinden ve orada bulunan dosyalardan derlenerek hazırlanmıştır. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuru yapacak veya bu değişikliği yapacak kurumdur, ÖSYM’nin son yaptığı duyuru tüm adaylar için esas olacaktır.

Önlisans kadrolarının tamamına ait 2019/4 atama taban puanlarına göz atmak için:

► ÖNLİSANS KPSS 2019/4 ATAMA TABAN PUANLARI

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.