kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Çevre Sağlığı Teknikeri KPSS 2019/4 Atama Taban Puanları

​​​​​​​Çevre sağlığı teknikeri atama taban puanları KPSS 2019/4 için kaç ile kapatmıştır, çevre sağlığı teknikeri atama taban puanları içinde yer alan en küçük ve en yüksek taban puanlar kaçtır, çevre sağlığı teknikeri mesleğine 2019/4 içinde kaç kadro verilmiştir gibi soruların cevaplarına ve çevre sağlığı teknikeri 2019/4 KPSS atama taban puanları tablosuna buradan erişebilirsiniz.

Memur olmak için girilmesi gereken bir sınav bulunmaktadır ve bu sınavın ismi kamu personeli seçme sınavı yani halk arasında en genel haliyle bilinen KPSS’dir. Adaylar KPSS’ye girerek bölümlerine bağlı olmakla birlikte puan türlerinden, gerekli olan puan türünden memur olmaya yetecek puanı almaya çalışırlar. İşte adayların merkezi atama adını taşıyan ve P3 puan türünün kullanıldığı atamalarda kaç puan alabileceğini öngörmesi için bizler bölüm bölüm merkezi atamaların atama taban puanlarını listelemeye devam ediyoruz ve bu yazımızda da sizler için çevre sağlığı teknikeri KPSS 2019/4 atama taban puanları listesini ve buna dair bazı bilgileri vermeye çalışacağız.

KPSS 2019/4 ÇEVRE SAĞLIĞI TEKNİKERİ ATAMA TABAN PUANLARI

Çevre sağlığı teknikeri atamaları incelendiğinde ortaya çıkan puanlara baktığımızda en küçük puan ile yerleşen adayın 76,593 puan ile yerleştiğini görüyoruz. Çevre sağlığı teknikeri mesleğine 2019/4 merkezi atamalarında en büyük taban puan ile atamanın da 89,105 olduğu görülüyor.

Çevre sağlığı teknikeri kadrolarına merkezi atama ile yerleşebilmek için adayların Çevre veya Çevre Koruma veya Çevre Kirlenmesi ve Kontrolü veya Çevre Sağlığı veya Çevre Koruma ve Kontrol mezunu olmaları gerekmektedir.

Çevre sağlığı teknikeri mesleğine atanabilmek için ÖSYM tarafından merkezi atamalarda kullanılan kod 3064 olarak ortaya konmuştur. Bu koda sahip kontenjan sayısı çevre sağlığı teknikeri mesleği için KPSS 2019/4 atamalarında 68 olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz en küçük ve en büyük atama puanlarına göre ise çevre sağlığı teknikeri kadrolarına en küçük puan ile atanan aday İstanbul iline atanmışken en yüksek taban puan ile atanan aday ise Manisa kadrosuna atanmıştır.

Çevre sağlığı teknikeri KPSS 2019/4 atama taban puanları tablosunun görseli aşağıdaki gibidir.

kpss 2019 4 cevre sagligi teknikeri atama puanlari

Çevre sağlığı teknikeri atamaları, merkezi veya mülakat ile atamalar, kariyer planlama, meslek seçimi gibi konularda destek alabileceğiniz forum sayfalarımız tecrübeli yöneticileri ile hizmetinizdedir.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yazımızın içinde yer verdiğimiz bilgiler ve çevre sağlığı teknikeri KPSS 2019/4 atama puanları listesi ÖSYM’nin resmi sitesinden ve orada bulunan dosyalardan derlenerek hazırlanmıştır. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuru yapacak veya bu değişikliği yapacak kurumdur, ÖSYM’nin son yaptığı duyuru tüm adaylar için esas olacaktır.

Önlisans kadrolarının tamamına ait 2019/4 atama taban puanlarına göz atmak için:

► ÖNLİSANS KPSS 2019/4 ATAMA TABAN PUANLARI

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.