kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Elektrik Elektronik Mühendisliği 2017 2018 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Elektrik elektronik mühendisliği bölümü 2017 2018 taban puanları nasıldır, elektrik elektronik mühendisliği bölümüne yerleşmek için kaç bininci olmak gerekir sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Elektrik elektronik mühendisliği bölümü 2017 2018 taban puanları nasıldır, elektrik elektronik mühendisliği bölümüne yerleşmek için kaç bininci olmak gerekir, 2017 elektrik elektronik mühendisliği başarı sıralamaları nasıldır, elektrik elektronik mühendisliği bölümü en düşük taban puan kaç ile kapatmıştır, elektrik elektronik mühendisliği en yüksek taban puan kaçtır, elektrik elektronik mühendisliği genel kontenjan sayısı kaçtır gibi soruların cevaplarını sizin için derlemeye çalıştık.

Üniversite sınavlarına girerek 2 yıllık ve 4 yıllık bölümlere girmede kullanılan puanları alan adaylar için oldukça önemli olan bir diğer konu da tercihlerdir. Üniversite tercihi sınavın kendisinden daha zorlu ve daha önemli bir konudur çünkü üniversite tercihi sonrasında okunacak bölüm bireylerin hayatlarının geri kalanında nasıl bir kariyer planlayacaklarını belirler. Sınavdan önce veya sonrasında kazanılmak istenen bölümlere girmek için kaç puan almak veya kaç bininci olmak gerektiğine dair fikir edinilmesi açısından sizin için bu taban puan ve başarı sıralamaları listelerini hazırlıyoruz.

ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ 2017 2018 TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMALARI

Elektrik elektronik mühendisliği bölümü 2017 yılı kontenjanlarını dikkate aldığımızda Türkiye genelinde toplamda 11521 kontenjana sahip bir bölüm olarak karşımıza çıkıyor. Bunların bir kısmı devlet okullarına bir kısmı da özel okullara ait.

Elektrik elektronik mühendisliği bölümüne girmek için alınması gereken en düşük puan Gümüşhane Üniversitesi’ne ait olup 244,97900 olarak belirlenmiştir. Bölüme yerleşmede kullanılan en yüksek puan Boğaziçi Üniversitesi’ne ait olup 575,20887 iken en yüksek taban puan da 541,13755 ile Koç Üniversitesi’ne (Tam Burslu) aittir.

Elektrik elektronik mühendisliği başarı sıralamaları konusuna gelecek olursak en düşük puanın sıralaması aşağı yukarı 215 binlerde iken en yüksek puanın sıralaması ise 500 civarındadır. Ortalama bir üniversitede bu bölümü okumak için sınava giren adayların 40 ile 60 bin arasında bir sıralama yapması gerekmektedir.

Tabi ki bu sıralama bilgileri YGS ve LYS’nin var olduğu dönem ile ilişkilidir. Bu sistemde elektrik elektronik mühendisliği bölümü MF 4 puan türü ile almaktaydı fakat yeni sistemde 4 puan türünden oluşan MF için artık sadece bir puan türü olacak. Bu da tabi ki sıralamaların oynamasına neden olacak.

Türkiye genelindeki bütün elektrik elektronik mühendisliği bölümlerinin taban puanları 2017 2018 elektrik elektronik mühendisliği taban puanları listesi olarak aşağıdaki gibidir.

Üniversite Rehberi

*Yukarıdaki veriler Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) sitesinden alınmıştır.

3372 1 84c7da6544a988d837c6caae14c19e0d scaled

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.