kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Fizik Mühendisliği KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 fizik mühendisliği atama taban puanları kaçlardadır, fizik mühendisliği atamaları hangi nitelik kodu ile yapılmaktadır, bu kod ile ataması gerçekleşen kaç kontenjan bulunuyordu, bunun dışında fizik mühendisliği mezunları hangi kadrolara atanabilmektedir, fizik mühendisliği bölümü mezunlarının atanabileceği kadro sayısı 2019/1 merkezi ataması içinde kaç adetti, fizik mühendisliği mezunlarının atanabileceği kadrolar en küçük ve en yüksek kaç taban puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına yazımızdan erişebilirsiniz.

2018 KPSS puanı üzerinden tercih yapılabilecek 4 merkezi atama bulunmaktadır ve bunlardan biri de 2019/1 merkezi atamasıdır. Bu merkezi atama dönemi geride kaldı ve yeterli puanı alan memur adaylarının bazı kadrolara yerleşmesi gerçekleştirildi. Bu yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan puanları biz de sonraki atamalarda sizlere yol göstermesi amacıyla listelemeye devam ediyoruz. Aşağıda fizik mühendisliği mezunu olarak yerleşilebilen kadroların KPSS 2019/1 fizik mühendisliği atama taban puanları listesinin görselini bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 FİZİK MÜHENDİSLİĞİ ATAMA TABAN PUANLARI

Fizik mühendisliği mezunu olarak tercih yapabilmek için iki farklı nitelik kodu devreye girmektedir. Bunlardan biri herhangi bir lisans programından mezun olanların başvuru yapabilmesine olanak tanıyan 4001 nitelik kodu iken fizik mühendisliği ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapmasını sağlayan nitelik kodu ise 4549 numaralı nitelik kodudur.

Fizik mühendisliği mezunlarının başvuru yapabileceği toplam 80 kontenjan vardı. Bunlardan 79 tanesi 4001 nitelik kodu ile tüm lisans mezunlarının başvuru yapma hakkı olan kadrolara aitken 4549 nitelik koduna yani fizik mühendisliği ve türevi bölüm mezunlarına ayrılan kontenjan sayısı 1 olarak karşımıza çıkmaktaydı.

Taban puanlarına baktığımızda ise fizik mühendisliği mezunu olarak merkezi atamalarda atanabilmek için alınması gereken en küçük puanın 2019/1 merkezi ataması için 87,432 olduğu görülürken en büyük taban puan ile atamanın ise 99,024 puan ile yapıldığı görülmektedir.

2019/1 fizik mühendisliği KPSS atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

kpss 2019 1 fizik muhendisligi atama taban puanlari

* Yazımızda yer verdiğimiz bilgiler ve fizik mühendisliği KPSS 2019/1 merkezi atama taban puanları ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlardan ve ÖSYM’nin resmi internet sayfasındaki bilgilerden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı açıklama dikkate alınmak zorundadır.

** Kadrolara atanmak için bazen özel şartlar ve açıklamalar aranmaktadır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Yorumlar

  1. Dilşat Avatar Dilşat dedi ki:

    Bunun neresi Fizik mühendisi ataması