kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Enerji Sistemleri Mühendisliği KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 enerji sistemleri mühendisliği atama taban puanları kaçlardadır, enerji sistemleri mühendisliği atamaları hangi nitelik kodu ile yapılmaktadır, bu kod ile ataması gerçekleşen kaç kontenjan bulunuyordu, bunun dışında enerji sistemleri mühendisliği mezunları hangi kadrolara atanabilmektedir, enerji sistemleri mühendisliği bölümü mezunlarının atanabileceği kadro sayısı 2019/1 merkezi ataması içinde kaç adetti, enerji sistemleri mühendisliği mezunlarının atanabileceği kadrolar en küçük ve en yüksek kaç taban puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına yazımızdan erişebilirsiniz.

2018 KPSS puanı üzerinden tercih yapılabilecek 4 merkezi atama bulunmaktadır ve bunlardan biri de 2019/1 merkezi atamasıdır. Bu merkezi atama dönemi geride kaldı ve yeterli puanı alan memur adaylarının bazı kadrolara yerleşmesi gerçekleştirildi. Bu yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan puanları biz de sonraki atamalarda sizlere yol göstermesi amacıyla listelemeye devam ediyoruz. Aşağıda enerji sistemleri mühendisliği mezunu olarak yerleşilebilen kadroların KPSS 2019/1 enerji sistemleri mühendisliği atama taban puanları listesinin görselini bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 ENERJİ SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİĞİ ATAMA TABAN PUANLARI

Enerji sistemleri mühendisliği mezunu olarak tercih yapabilmek için iki farklı nitelik kodu devreye girmektedir. Bunlardan biri herhangi bir lisans programından mezun olanların başvuru yapabilmesine olanak tanıyan 4001 nitelik kodu iken enerji sistemleri mühendisliği ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapmasını sağlayan nitelik kodu ise 4615 numaralı nitelik kodudur.

Enerji sistemleri mühendisliği mezunlarının başvuru yapabileceği toplam 79 kontenjan vardı. Bunlardan 79 tanesi de 4001 nitelik kodu ile tüm lisans mezunlarının başvuru yapma hakkı olan kadrolara aitken 4615 nitelik koduna yani enerji sistemleri mühendisliği ve türevi bölüm mezunlarına ayrılan özel kadro sayısı ne yazık ki sıfırdı.

Taban puanlarına baktığımızda ise enerji sistemleri mühendisliği mezunu olarak merkezi atamalarda atanabilmek için alınması gereken en küçük puanın 2019/1 merkezi ataması için 91,570 olduğu görülürken en büyük taban puan ile atamanın ise 99,024 puan ile yapıldığı görülmektedir.

2019/1 enerji sistemleri mühendisliği KPSS atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

kpss 2019 1 enerji sistemleri muhendisligi atama taban puanlari

* Yazımızda yer verdiğimiz bilgiler ve enerji sistemleri mühendisliği KPSS 2019/1 merkezi atama taban puanları ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlardan ve ÖSYM’nin resmi internet sayfasındaki bilgilerden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı açıklama dikkate alınmak zorundadır.

** Kadrolara atanmak için bazen özel şartlar ve açıklamalar aranmaktadır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.