kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 içinde engelli bakımı ve rehabilitasyon atama taban puanları kaçlarda kalmıştır, engelli bakımı ve rehabilitasyon kontenjanları 2019/1 içinde en küçük ve en büyük taban puanlar kaçtır, engelli bakımı ve rehabilitasyon atamaları 2019/1 içinde kaç kontenjan ile gerçekleşti, engelli bakımı ve rehabilitasyon mezunlarının girebildiği kadrolara ait nitelik kodları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Ortaöğretim ve üzeri öğrenim görmüş bireyler arasında memur olmak isteyenler kamu personeli seçme sınavı girmelidirler. KPSS ÖSYM tarafından uygulanan bir merkezi sınavdır ve adaylar bu sınavdan belli puan türlerinden puanlar alırlar. Aldıkları puanlar ile memur olmak için farklı modellerde ilanlara başvurabilirler. Bunlardan en bilinen ve aynı zamanda düzenli olanı merkezi atamalardır. Bizler sizlerin mezun oldukları bölümlerin merkezi atamalarda kaç puanlar ile atandığına dair fikir vermesi amacıyla merkezi atama taban puanları listeleri hazırlıyoruz. Bu yazımızda da KPSS 2019/1 engelli bakımı ve rehabilitasyon atama taban puanları hakkında bilgi vereceğiz.

KPSS 2019/1 ENGELLİ BAKIMI VE REHABİLİTASYON ATAMA TABAN PUANLARI

Engelli bakımı ve rehabilitasyon mezunu olarak merkezi yerleştirmelerde yerleşebilmek için açılan kadrolarda iki farklı nitelik koduna bakmak gerekir. Bunlardan biri tüm 2 yıllık önlisans mezunlarının başvurabildiği 3001 kodu iken diğeri engelli bakımı ve rehabilitasyon ve türevi bölüm mezunlarının başvurabildiği 9322 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodlarına ayrılan kontenjanlara baktığımız zaman ortaya çıkan tabloya göre engelli bakımı ve rehabilitasyon mezunlarının başvurabileceği 3 kadro bulunmaktaydı. Bunlardan 3 tanesi 3001 nitelik koduna sahip olan kadrolara aitken geri kalan kadrolar ise 9322 kodlu yani engelli bakımı ve rehabilitasyon ve türevi bölüm mezunlarının başvurabildiği kadrolara aitti.

Yine KPSS 2019/1 merkezi atamalarındaki verilere baktığımızda 2 yıllık önlisans engelli bakımı ve rehabilitasyon mezunlarının atanabileceği kadrolar içinde en düşük taban puan 90,086 olarak en büyük taban puan ise 97,651 olarak karşımıza çıkmaktadır.

2 yıllık engelli bakımı ve rehabilitasyon KPSS 2019/1 atama taban puanları listesinin tamamı aşağıdaki görseldedir.

kpss 2019 1 engelli bakimi ve rehabilitasyon atama taban puanlari

* Yazımızda bulunanlar ve KPSS 2019/1 engelli bakımı ve rehabilitasyon atama taban puanları listesi ÖSYM’den alınarak derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte bunu yapacak kurum ÖSYM’dir ve duyuru yapacaktır ve bu duyuru herkes için geçerli olacaktır.

** Açılan kadrolara başvurabilmek için bazı durumlarda, bazı kadrolarda özel şartlar ve açıklamalar vardır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.