kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Fizik Tedavi Teknikeri KPSS 2018/5 Atama Taban Puanları

Fizik tedavi teknikeri mesleğine KPSS 2018/5 atamalarında kaç kontenjan ayrılmıştır, fizik tedavi teknikeri KPSS 2018/5 atama taban puanları kaçta kalmıştır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Fizik tedavi teknikeri mesleğine KPSS 2018/5 atamalarında kaç kontenjan ayrılmıştır, fizik tedavi teknikeri KPSS 2018/5 atama taban puanları kaçta kalmıştır, KPSS 2018/5 atamalarına göre fizik tedavi teknikerliğine yerleşmek isteyen bir adayın alması gereken en düşük puan ve yerleşmede kullanılan en yüksek puan kaçtır, KPSS 2018/5 atamalarında toplamda kaç adet kadro bulunmaktadır, sağlık teknikeri olarak fizik tedaviye başvuracak adaylar hangi bölüm mezunu olmalıdır gibi soruların cevaplarını ve atama taban puanlarının tablolarını sizin için derlemeye çalıştık.

2018/5 KPSS merkezi yerleştirmelerinde sağlık alanında istihdam edilmek üzere 18.000 sözleşmeli personel kadrosu bulunmaktaydı.Yazımızı hazırladığımız dönemden yaklaşık birkaç gün önce bu yerleştirmelerin sonuçları belli oldu.

Yukarıda değindiğimiz gibi Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin sağlık mezunları için açtığı kadrolar her sene belli dönemlerde yayımlanmaktadır. Bu kadrolara yerleşmede ilgili bölüm mezunları KPSS’den aldıkları puanlar ile tercih yapmaktadırlar. Bu atamalar merkezi yerleştirme ile yapılmaktadır ve KPSS 2018/4, KPSS 2018/3 gibi merkezi yerleştirmeler olarak gerçekleşmektedir. Biz sizlere daha sonraki yerleştirmelerde fikir vermesi amacıyla bu yerleştirmelerde ortaya çıkan atama taban puanları listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

FİZİK TEDAVİ TEKNİKERİ KPSS 2018/5 ATAMA TABAN PUANLARI

Sağlık teknikerliğinin dallarından biri olan fizik tedavi teknikerliği de var olan 18.000 kadro içinde yerini alan mesleklerden biri. Bu kadrolar içinde fizik tedavi teknikeri olarak görev yapacak olan adaylara ayrılan toplam kadro sayısı Türkiye genelinde 208 olarak belirlenmiştir.

Bu kadrolara yerleşmede kullanılan en yüksek puan 94,99365 ile Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi’ne aittir. Kadrolara yerleşmede kullanılan en küçük taban puan ise 81.802 olarak belirlenmiştir. Bupuan da İstanbul T.C. Sb. Sbü. Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne aittir.

Fizik tedavi teknikeri olarak atanmak isteyen adaylar hidroterapi, fizyoterapi, fizik tedavi ve fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümleri mezunu olmalıdırlar.

*Bu konularda yapılacak herhangi değişiklikte Ölçme,Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin yapacağı bir duyuru esas olacaktır. Bu konular ile ilgili olarak ÖSYM’nin sitesindeki duyuruları dikkate almanız gerekmektedir.

Fizik tedavi teknikeri KPSS 2018/5 atama taban puanları listesine ait tablomuz aşağıdaki gibidir.

4894 1 2dfd1a57ffa9f03e6a7d5075268c5814 scaled

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.