kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​2019/2 merkezi atamalarında fizyoterapi ve rehabilitasyon kaç puan ile kapatmıştır, fizyoterapi ve rehabilitasyon mezunları hangi nitelik kodu ile atanabilir, KPSS 2019/2 merkezi ataması için fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümüne kaç kadro ayrılmıştı, KPSS 2019/2 atamalarında fizyoterapi ve rehabilitasyon puanları en düşük ve en yüksek kaçta kalmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

Devlette çalışabilmek için adaylar KPSS’ye girmek zorundadır. KPSS’ye giren adaylar kendilerini ilgilendiren puan türlerinde puanlar alır ve ilan gelmesini, atama yapılmasını beklerler. Aldıkları puanın bir yere yetip yetmeyeceği de adayların aklındaki en önemli sorulardan birisidir. İşte biz bu soruya net cevap veremesek de size biraz yol göstersin diye özellikle merkezi atamaların taban puanlarını yayımlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda KPSS 2019/2 fizyoterapi ve rehabilitasyon atama taban puanlarını vermeye çalıştık.

KPSS 2019/2 FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON ATAMA TABAN PUANLARI

Fizyoterapi ve rehabilitasyon mezunları merkezi atamalarda iki farklı nitelik koduna açılan kadrolara başvuru yapabilmektedir. Bunlardan bir tanesi tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodu iken diğeri ise fizyoterapi ve rehabilitasyon ve türevi bölümlerin mezunlarının başvuru yapabildiği 4587 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodları üzerinden 2019/2 merkezi atamalarında fizyoterapi ve rehabilitasyon mezunlarının başvuru yapabileceği toplamda 153 kontenjan bulunuyordu. Bunlardan 151 tanesi 4001 nitelik kodu ile yani her lisans mezunun başvuru yapabildiği kontenjanlarken kalan 2 tanesi ise 4587 nitelik kodu ile yani fizyoterapi ve rehabilitasyon ve türevi mezunlarının başvuru yapabildiği kontenjanlara aitti.

Bu atamalar gerçekleştikten sonra puanları incelediğimizde ise fizyoterapi ve rehabilitasyon mezunu olarak (veya herhangi bir lisans programı mezunu olarak) yerleşen adaylara baktığımızda en yüksek puan ile atamanın 96,580 puan ile en düşük taban puan ile atamanın da 86,945 puan ile gerçekleştiği görülmektedir.

Fizyoterapi ve rehabilitasyon KPSS 2019/2 merkezi atama taban puanları listesinin tamamını aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

Kamu kurumlarında personel olma, ÖSYM sınavları, kariyer planınız ve bunlar gibi aklınıza gelebilecek her şeyde destek alabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

<div></div>

kpss 2019 2 fizyoterapi ve rehabilitasyon atama taban puanlari

<div></div>

Mezun olduğunuz fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümüne kaç puan ile yerleşildiğini merak ediyorsanız ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

<div></div>

*Bazı kadrolara atanabilmek için bazen bazı özel koşullar ve açıklamalar da bulunabilmektedir. Bunu ÖSYM’nin tercih kılavuzunda görebilirsiniz. Tercih yapmadan önce bunu mutlaka inceleyin.

**Yazımızda yer alan bilgiler ÖSYM’nin resmi websitesinde yer alan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.