Fotoğraf ve Video 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

2020 YKS'de Fotoğraf ve Video bölümü taban puanları kaç olabilir? 2019 YKS yerleştirmelerinde Fotoğraf ve Video bölümü kaç puanla kapattı? Sorularınızın yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

06.10.2019
A+
A-

2019 YKS ile birlikte üniversite hayali kuran çok sayıda aday bu hayaline kavuştu. Bunu gerçekleştirirken de her biri farklı alanlardan, farklı puanlar alarak hayal ettikleri bölümlere tercihlerinde yer verdi. Bu bölümlerden birisi olan Fotoğraf ve Video bölümüne 2020 YKS sürecinde yerleşmek isteyen adaylar ise 2019 YKS sonrasında ortaya çıkan yerleştirme taban puanlarını, hazırlıklarını sürdürürken ve sonrası süreçte tercih yaparken inceleyerek, hayallerine yön verecek.

Fotoğraf ve Video 2020 Başarı Sıralamaları ve Taban Puanları

2019 YKS adaylarının yapmış oldukları tercihler neticesinde oluşan yerleştirme sonuçlarına göre ülkemizde iki üniversitede bulunan Fotoğraf ve Video bölümüne yerleşme taban puanlarını aşağıdaki tablomuzda detaylı şekilde inceleyebilirsiniz;

FOTOĞRAF VE VİDEO BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE BÖLÜM TÜR SIRALAMA TABAN PUAN
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ   Fotoğraf ve Video  Ücretsiz 46.600 368,9409
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ   Fotoğraf ve Video  Ücretsiz 169.750 321,56451

<div></div>

2020 YKS hazırlığını sürdüren adaylar, Fotoğraf ve Video bölümü ile merak ettikleri diğer bölümler hakkında her türlü sorularını yöneltmek için FORUM sayfamızı takip edebilirler!

2019 YKS ile ortaya çıkan Fotoğraf ve Video bölümüne ait taban puanlar yayınlanmıştır. Yayınlanan bu bilgilerden faydalanılarak yukarıdaki tablomuzu oluşturduk ancak bu puanların karşılığı olan Fotoğraf ve Video bölümü başarı sıralamalarına, ilgili Kurumların henüz yayınlamamış olması sebebiyle yer veremedik. Fotoğraf ve Video bölümü başarı sıralamalarının yayınlanması ile birlikte yazımız başarı sıralamaları bilgisini de içerecek şekilde güncellenecektir. 

*Yukarıda yer alan veriler, Film Tasarım ve Yazarlık 2020 taban puanları ve diğer bilgiler ÖSYM tarafından yayımlanmış olan kılavuz içerisinden ve resmi web sitesinden alınmıştır. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru geçerli olacaktır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.