kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Gemi ve Yat Tasarımı 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Gemi ve yat tasarımı 2019 başarı sıralamaları nasıldır, gemi ve yat tasarımı 2019 taban puanları kaç puanlara gelmektedir, 2019 gemi ve yat tasarımı başarı sıralamaları ve taban puanları hangi esasa göre belirlenmektedir, 2018 yerleştirmeleri ile gemi ve yat tasarımı bölümü en küçük ve en büyük kaç sıralama ve taban puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Yükseköğretim kurumları sınavı yani YKS yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanlar ve sıralamalar bir sonraki yılın YKS yerleştirme kılavuzunda kılavuzun yayımlandığı yıla ait taban puanları ve başarı sıralamaları olarak yol göstersin diye bulunur. Yani örneğin 2018 yerleştirmeleri ile birlikte ortaya çıkan gemi ve yat tasarımı puanları ÖSYM tarafından yayımlanacak olan 2019 YKS yerleştirme kılavuzunda adaylara fikir vermesi amacıyla kullanılacaktır. İşte bu şekilde oluşan gemi ve yat tasarımı 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları listesini yazımızın devamında tablo halinde bulabilirsiniz.

GEMİ VE YAT TASARIMI 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmelerinden sonra gemi ve yat tasarımı bölümüne bilinen en düşük puan ve sıralama ile yerleştirmesi yapılan adayın puanı 228,43809 ve sıralaması 395724 olarak belirlenmiştir. Yine gemi ve yat tasarımı bölümüne yerleştirmede kullanılan en yüksek taban puan 307,40743 ve sıralama ise 145586 olarak ortaya çıkmıştır. En azından ortalama bir üniversitede gemi ve yat tasarımı bölümüne yerleştirmenizin gerçekleşebilmesi için sayısal puan türünden bu iki puan veya sıralama arasında bir değer elde etmeniz gerekir diyebiliriz.

GEMİ VE YAT TASARIMI BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
MALTEPE ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Mimarlık ve Tas. Fak. Gemi ve Yat Tasarımı  Burslu     SAY 145586 307,40743
MALTEPE ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Mimarlık ve Tas. Fak. Gemi ve Yat Tasarımı  %75 İnd.     SAY 395724 228,43809

Daha fazla bilgi almak, gemi ve yat tasarımı bölümü hakkında fikir elde etmek, bu tip konularda, sınavlar ve yerleştirmeler ile ilgili aklınıza takılan bütün soruları sormak için tercihini yap sitesine ait forum sayfalarındaki üyelere ve yöneticilere ulaşabilirsiniz. Forum sayfaları için:

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yukarıdaki gemi ve yat tasarımı 2019 taban puanı ve başarı sıralaması listesi YÖK Atlas ve ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve onlara ait websitelerinde bulunan kaynaklardan derlenerek hazırlanmıştır. Bir değişiklik olması halinde ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru esas olacaktır bu sebeple ÖSYM’nin resmi websitesini takip etmek sizin için yararlı olacaktır.

2018 YKS yerleştirmelerine dair sayısal bilgileri incelemek için:

► YKS 2018 YERLEŞTİRMELERİ SAYISAL BİLGİLER

ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri bitiminde yayımlanan 4 yıllık tüm bölümlerin taban puanları listesine bakmak için:

► 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN TABAN PUANLARI

4 yıllık tüm bölümlerin sıralama değerlerine ulaşmak için:

► 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN SIRALAMALARI

** Kısaltmalar

İnd.: İndirimli

İÖ: İkinci Öğretim

EA: Eşit Ağırlık

SAY: Sayısal

SÖZ: Sözel

İNG: İngilizce

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.